instagram kapandığında yaşanabilecek olası şeyler

#özgürler 

instagram kullanıcıları ciddi bir afallama sürecine girecektir. önce whatsapp durum üzerinden paylaşımlar yapıp ardından yeni bir sosyal medya uygulamasının köleliğine başlayacaklardır.
devamını gör...
ülkede sessizlik yaşanacak, hareketsizlik artacak millet instagrama fotoğraf hikaye atmak için dışarı çıkıp bir şeyler yapıyordu. canları sıkılacak o beğenileri görmeyince. gerçi iki gün içinde yeni bir şey çıkar ve herkes onu kullanmaya başlar çok uzun sürmez yerini doldurmak.
devamını gör...
hayatımda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. bu facebook ve twitter için de geçerli. gerekirse mektup yazarım yine de o iletişimi koparmam kardeş.
devamını gör...
içtimai açıdan güzel bir dönüşüm yaşarız fikrimce. kendi hayatına dönüp gerçeklerle yüzleşen insan bir süre boşluğa düşer. sonra vaktini yine instagramdan kalma adetlerle yeme, gezme, görme etkinliklerine verir. insanlara afişe edemediği için bunlardan da zevk alamaz. tekrar hayatın ne kadar boş olduğu fikrine saplanır. bu noktada hayatın gerçekliğindeki duruluğu görenler toplumsal iyileşmeye katkı sağlar. diğerleri ise (özellikle instagram ünlüleri) adaptasyon sürecinde başarıyı sağlayamaz, toplumdan uzaklaşır ve içine kapanır. bu noktada onlar için gidişat belli gibi. böylece insanlığa zerre katkısı olmayan israf edilmiş beyinlerden kurtulmuş oluruz. kalanlarla ise tüketimi dengeli bir sisteme oturtup, ev içi çatışmaları ve fitneyi önleyebiliriz. müslüman kızlarımızı moda zırvalığından kurtulmuş olarak görüp müslüman oğlanların bir nebze de islam’ın özüne uygun davranmalarına şahit olabiliriz (bir nebze çünkü twitter denen mecra hâlâ var). eğer senaryo bu şekilde ilerlerse dünya daha huzurlu bir yer olabilir zannımca. hadi inşallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar