internet yavaşlatmaları

yanlış yapılan işlerden biri. insanlar önce dns, sonra vpn kullanmaya başladı. şimdi vpn'ler kapatılacak dendi ee başka yollar çıkacak. çıkacak çıkmasına ama bu yollar güvenli mi olacak soru işareti. bu devirde interneti engellemeye çalışmak çağı anlamamak demektir. zaten son zamanlar batı medyası eliyle yeni saddam olarak pazarlanan erdoğan bu tür işlerden kendi yararı adına geri adım atmalı.
devamını gör...
benzer olaylar avrupa'da olsa, bir iç savaş, ayaklanma, toplu terör saldırısı riski olsa, interneti bi süre için komple kapatmazlarsa ben de fahrettin değilim.
demokrat olduklarından değil, doğudaki projelerinin güme gitmesinden bu kadar tepkililer.
devamını gör...
günümüz savaş ve savunma taktiklerinden biridir.

yedi düvelle savaşta olduğumuzu hatırlatırım!
devamını gör...
toplumsal infial ihtimali olan dönemlerde bir zorunluluk olan uygulamadır.

devlet nedir ve neden vardır? insanlar bireysel olarak başaramayacakları güvenlik, adalet, hak ve menfaatlerin korunması ve daha birçok hususu bir üst otorite olan devlete yükler ve bunları başarması için devleti bir takım üstün yetkilerle donatır. devlet, aldığı idari karar ve tedbirleri keyfiyeten değil belli sebepler dahilinde yapar ve kimseye de soracak değildir. bunu en özgürlükçü devletler dahi yapar ki devlet olmanın gereği budur.

türkiye cumhuriyeti devleti nasıl ki güney doğu'daki operasyonlarda halkın güvenliği için özgürlükleri kısıtlayıp sokağa çıkma yasağı ilan ettiyse bugünde halkın güvenliği için internete erişime kısıtlama getirdi. provokatörler sosyal medyada sazanları avlayıp sokağa dökse daha mı hoş olacak. iki üç gün facebook'ta gezmesek ölecek değiliz. biliyoruz ki fransa ve belçika'da ki patlamalarda da internet kesilmişti. bu bir zorunluluktur.

insanlar devletin elinde sihirli değnek var zannediyor. devlet hiçbir şeye karışmasın, dokunmasın ama her problemi halletsin. o işler öyle olmuyor. eğer ki internet kasıntısı tamamen kendi çıkarları için yahut keyfi olarak yapıldıysa eyvallah hak verilir ama bu kısıntılar neden normal zamanda yapılmıyor? neden sadece olağanüstü dönemlerde geçici süreyle yapılıyor? bunu düşünüp idrak edebilirsek kısıntının gerekli olduğunu da farkedebiliriz.
devamını gör...
hükümetin kendince önlem politikası haline gelen durumdur.

21.yy 'da interneti yavaşlatmak nedir ya? her seferinde bu oluyor; sanki insanlar başka bir yol bulup da internete kolaylıkla giremeyecekmiş gibi..
devamını gör...
açık şekilde ve pişkinlikle yapılmış sivil darbedir. kimse kimsenin haber alma özgürlüğünü kısıtlamamalı. hele devlet eliyle bu yapılmamalı.
devamını gör...
millet olarak çok hızlı olduğumuzdan internetin yavaşlamış olması ızdırâb oldu zahar.

google istatistimlerine bi bakılsa, bizim millet en çok ne arıyor internette.
sonuç belli ya neyse.

internet yavaşlamasını dert etme sözlük, bak barajlarda su kalmadı.
bereketimiz yok yahu.
devamını gör...
yerinde bir hamle. nihayetinde iletişim için değil, ayaklanmak adına örgütlenmek için kullanılan bu gibi sosyal platformlarda özellikle bu tarz kritik dönemlerde kısa süreli yavaşlatmalara gidilmesi oldukça başarılı bir hamle. kuru gürültü, boş lakırdı ile vatan kurtardığını sanan bireylere de potansiyellerinin ne olduğunu göstermek adına güzel bir müdahele yöntemi olduğunu göstermiş oldular böylece.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar