internetsiz yaşam

yazlari tatilde tüm karmasik hayattan el etek cekmek icin uygulamaya calistigim yöntem. pek de güzel oluyor, zamanla alisiyor insan. ilk hafta internetin getirdigi bazi aliskanliklari ariyorsun. tatil dönüsü tekrar adapte olmakta zorlaniyorsun. demek böyle aliskanliklar cok derin olmuyormus.
http://www.globalideasbank....
devamını gör...
çeşitli sebeplerden dolayı bir haftadır alışmaya çalıştığım ve gayet güzel alışabildiğim yaşam.

ki ben internet olmadan elim ayağım bağlanır, işlerimi halledemem diye düşünürken tersinin olabildiğini de test etmiş oldum.

sanki kendime daha fazla zaman ayırabiliyor ve daha az yoruluyorum. şimdilik iyi bakalım zaman ne gösterecek.

devamını gör...
ne bileyim ilerde her şeyden sıkılıp, yapıp-yapmama riskini düşündüren bir durum. yani gidip fizanda çölün arka taraflarında bir yaşam kursam? tuz için dolaşan afrikalı kardeşlerime su satıp ekmek paramı kazansam. insan hemen nasıl geçimini paraya endekslemiş görüyor musunuz? işte bunu yapan internet! amerika değil. internet diye bir ülke var var azizim. neverland.
oysa parayı kazansa nereye harcayacak? diyorum ki para olmasa takas geri gelse vallahi giderim. gece çalı çırpı yakar ısınırım. gündüz vakti yerin altındaki bölüme geçerim. abdest sıkıntı evet. ama etrafına bir baksana teyemmüm deryasındasın. şimdi ben bunları neden yazdım? arkadaşım bize dünyayı, daha aç düşünmemizi sağlayan internetten başkası değil. banjo da herkes hep partide sanki, tivittırlatıyorum, face hiç olmadı hamdolsun. ne bileyim! herkes tahtırevanla gidiyor s.çmaya.

'neyse gidince oradan yazarım'.
devamını gör...
mümkündür ama neden buna gerek olsun. bu çağda yaşamanın tek artısı teknolojik gelişmişlik düzeyi değil mi yoksa her an nükleer bir füzeyle buhar olabileceğiniz ihtimaline insan nasıl katlanır.
devamını gör...
bu saatten sonra hayali bile zor.
ciddi bir bağımlılık söz konusu ve yerini doldurabilecek bir şey var mı bilemiyorum.
zira ıssız adaya düşme durumunda yanınıza alınacak üçlüde bile akla modem geliyor.
devamını gör...
memlekete gittigimde tecrübe ettiğim durum. degil internet telefon bile cekmez. ilk başlarda bir boşluk oluyor evet. birkaç gün sonra alışıyor insan. sanki herşey daha gerçek ve huzurlu geliyor. alarm kurmadan uyudugunuz sabahlar gibi rahat.
devamını gör...
yani deniyorum ama interneti bıraksan bile saracağın şeyler sınırlı. başka bir şey öğretilmemiş ki bize napalım? komple kesmek yerine kısıtlansın bence, alternatif üretilsin. miisss.
devamını gör...
ara ara sahip olmak adına efor sarfettiğimdir. bu bir tür tedavi benim için. biriken kitaplarımı, dinlemediğim cd ve plaklarımı alıp köydeki eve gidiyorum. şehirden 15-20 km kadar uzakta. izole. kuş sesleri var sadece. temiz havası var. whatsapp bile kullanmıyorum. her şeyi kapatıyorum orada. ailemle görüşüyorum telefonda. bir kaç yaş gençleşmiş halde dönüyorum sonra hayatıma. çok iyi geliyor gerçekten.
devamını gör...
~bir yaşam mücadelesi benim ićin.
~zorlaşan yaşam şartları.
~sanki yokum.
~olmayan bişey.
~yaşam değil gibi.
~düşünemiyorum bile.

*ay yazık bana yaa. cidden abartmıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar