internetten hastalık araştırmak

eğer sıradan bir birey olarak öyle abuk sabuk olmayan, makul şüpheleriniz işe yarayabilir. ama size tavsiyem ingilizce biliyorsanız ya da yakınınızda bilen biri varsa araştırmanızı mutlaka ingilizce yapın. türkçe'de çoğu zaman kaynaklar az ve genellikle dedidokuyu aşamayan boş forum muhabbetleri. kafama takılan bir iki şey vardı türkçe aradım bir halt yok, ingilizce aradım bir ton şey çıktı. adam hasta olmuş, foruma üye gayet derdini ve kendi tedavisini anlatmış. güzel bizimkiler kaynımda da var fıtık seviyesinde. çok sayıda açıklayıcı uzman yazısını okuyabilirsiniz. tabi yetkin olmayan kişiler olarak basit bir iki google araması ile doktora artistik yapmamak lazım.
devamını gör...
gün boyu yaptığım araştırma. fazlaca kafa karıştırıp "kanserim galiba" demeye kadar götürüyor. oturdum şimdi ağrıların ve karnımın şişliğinin geçmesini bekliyorum.
devamını gör...
biraz bilgi edinirsiniz ama geri kalan cogu cop durumundadir. bosa kurek çekmekle sonuclanir. gectim hastaliklarin farkli bunyelerdeki seyrini en basitinden bi tahlil araştırmanızda bile en kotu senaryolari gorebilirsiniz. hele ameliyata falan girecekseniz direkt kaçın.
devamını gör...
yapılması doğal olan bir harekettir.

mevzu, kişinin eli altındaki sınırsız bilgi kaynağını var olan bir rahatsızlığını araştırmak için kullanmasından ziyade edindiği bilgiler üzerine kafa yormadan körü körüne inanması ve dahası konu hakkında uzman olan insanlara dahi güvenmeyecek duruma gelmesidir.
devamını gör...
nezleyi araştırırken kanser olduğunu öğrenmektir.
bana kalırsa yanlış bir harekettir. doktora güvenmeyi tercih ederim. sadece şu var doktora gittikten sonra uzun süreci olan bir hastalıksa "fikir edinmek" adına göz atılabilir internette. o da tedavi aramak için değil. çünkü cidden her aynı belirti aynı hastalık anlamına gelmiyor.
devamını gör...
bu şekilde arkadaşım annesinin beyin kanseri (glioblastoma multiforme) olduğunu farketti. çok abartmayın ama makul şüphelerinizin takipçisi olun. tedavisi sürüyor şu an nüks olup olmayacağını takip ediyorlar. duanızı eksik etmeyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar