internetten kitap satın almak

dünyanın en mantıklı eylemlerinden biri. bir kitap yerine iki kitap alabilmenize imkan tanıyan hadise. kitabın arkasında yazan satış fiyatı üzerine dahi etiket yapıştırarak fiyatını artıran kitap satış mağazalarının oyunlarına kanmayarak yine kendi sitelerinden aynı kitabı çok daha indirimli fiyatlara alabilirsiniz.
devamını gör...
genellikle e-kitap için zorunlu olan alış-veriş yöntemi. öbür türlü bir kitapevine gidip, parasını ödeyip, abi kitabı şu flaşa atar mısın demek çok saçma oluyor.

şaka bir tarafa belli bir limitin üzerinde kargo bedava olduğundan o limiti tamamlamak için bir kaç kitap daha alıyorsunuz böylece okumaya teşvik ediyor. üstelik bazen ajanda, not defteri, ayraç gibi hediyeler de gönderiyorlar.
devamını gör...
bir zamanlar tukaka idi. "ya kardeşim internetten kitap mı alınır" derdik. kitap kokusunu iliklerine kadar hissetmekten falan bahsederdik ama o da yalan oldu artık. kitapçıya gidip, kitap alan neredeyse kalmadı.
devamını gör...
çok geçmeden kitap fetişinin zirvelerini yaşayan kimselerin uğrayacağı başlık. koklamadan kitapmı alınırmışmış. de hayde lo.
devamını gör...
neredeyse tüm gününü işte geçiren ve bir an önce evine ulaşmak ve nefes almak isteyen insanoğlunun başvurduğu yöntemdir.

okumak için kitap alıyorsanız pek sorun olmuyor ama koklamak için alıyorsanız durum biraz değişik olabilir tabii ki.
devamını gör...
nedense 2. elde pek yapılmayan hadise, sık sık 2. el sitelerine oyun konsolu, oyun satışı falan listelerim, genelde kısa sürede satılır. ancak geçenlerde 20 civarı kitap ilanı açtım, hepsi sıfırı gibi ve normal satış fiyatının 3 de 1 iydi, hiçbirinin yüzüne bakan olmadı.
devamını gör...
kitap yurdu, idefix, babil kitap takip ettiğim siteler. hakkaten biriken kitaplarınızda liste yapıp aldığınızda ekonomik oluyor. ama kitabevine gidipte elime aldığım, incelediğim kitapları aldığım vakit kolayca bitiriyorum. netten gelenler mutlaka bir vakit kitaplıkta bekliyor.
devamını gör...
ailece sıkça yaptığımız bir eylemdir.
kitaba ödenen ücret eğer aile bütçesinde hatrı sayılır bir rakama tekabül ediliyorsa, kitapçılardan nerdeyse %15-20 daha ucuz satılan sanal mağazalardan alışveriş yapmak bedava kargo da hesaba katıldığında kayda değer bir avantaj sağlıyor.
devamını gör...
bugüne kadar hiç yapmadım. ancak yayınevlerinin internet sitelerinde sık sık indirim yapması, aynı şekilde kitap sitelerinde de indirimlerin sık olması internetten kitap almayı kârlı kılıyor. bir de bazen bazı kitapları arıyor arıyor bulamıyor, en sonunda internette buluyorsunuz.
devamını gör...
kitapçılar artık kökledikleri için insana bir yerden sonra koyuyor. ayrıca koklama meselesi daha çok sahafta işe yarar, birinci el satan yerlerde kitabın kokusu pek de gelmez yani.
devamını gör...
dokunarak, kitabı karıştırarak almaya göre biraz eksiklik ise de kolinin açılma sürecindeki merak, sevinç ve iktisadi açıdan düşünüldüğünde belki bir yerde denkleşir.

not: kitapları inceleyerek, içindekiler kısmına ve içeriğine göz gezdirerek almayı sevdiğim için çok az yaptığım şeydir.
devamını gör...
bırakın kitaba dokunacam, koklayacam edebiyatını. bugün, kitapçının toplam 120 lira civarı fiyat biçtiği dört kitabı, internetten 80,50 liraya satın aldım. bu kadar fark olur mu ya?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar