intihar edeceklere tavsiyeler

sadece 10 saniye elini ateşin üstünde tutsun...sonra yandım nidasıyla ya rabb verdiğin nefese,tevbe lütfuna,ve merhametine binlerce kez şükür diyerek çıktığı damdan insin...ben çok güzel yanarım sorun yok diyor ise o başka...var mı öyle bir babayiğit?
devamını gör...
cenaze merasiminde aileniz ve sevenlerinize eziyet olmasın metorolojiden mevsim normalleri olan günü öğrenin ve serin bir günde fişi çekin hayat ünitesinden *
devamını gör...
tavsiyem; halen vakti varken böyle bir şey düşündüğü için önce bol bol tevbe etsin. gece sabaha kadar namaz kılsın ve yalvarsın rabbine..
sonra ona tevekkül etsin, dua etsin.. dostlarından ve arkadaşlarından yardım istesin..
aklını başına devşirsin... burda iki günlük dünyayı çekemiyor, orda ebedi cehennem eziyetinde mi kalmak istiyor.
biraz akıllı olsun diyorum ben.. o kadar... vesselam.
devamını gör...
intihar etmek istedikleri sirada muhtemelen hasta olduklari, bu nedenle de once tedavi olmalari gerektigi tavsiye edilir. iyilestikten sonra daha saglikli bir kafayla bu konuyu dusunmeleri, yine de intihar edeceklerse hala iyilesmedikleri varsayilarak tekrar tedaviye basvurmalari, tekrar dusunmeleri, eger yine intihar edeceklerse tekrar tedaviyi dusunmeleri... tavsiye edilmelidir. bu durumda olmeyi degil tavsiye edeni oldurmeyi dusunebilirler, dikkatli olmanizi tavsiye ederim. dikkatli olmazsaniz... stop, stop, burda kes...
devamını gör...
geçenlerde gaziantep'te borçları yüzünden intihar eden bir adamın notunu buraya yazmak isterim. 'hayat ne garip, ölüm ne garip.' günlerdir beynimde dolanmakta, çok doğru belki de çok yanlış. bazen çaresiz hissetmediniz mi hiç kendinizi? hiç düşüneniniz olmadı mı sahi? nedir, sizi, beni durduran? korku mu yoksa bilinmezlik mi? ya da Allah'ın verdiği canı o'nun alacağına olan inanç mı? tek bildiğim şey, hayatın ve de ölümün çok garip olması.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar