intihar eden doktorun veda mektubu

29 ekim’de adana’da bir doktor 6.kattan aşağı atlayıp canına kıydı. ardından o kadar çok konuşuldu ki bu olay ne desek boş...

ama veda mektubu gerçekten insanı derinden etkiliyor:

annemden özür diliyorum. hayat benim için çok zor. bunaldım bu hayattan. umarım ölümüm bazı güzel değişikliklere yol açar. kimse kimsenin dedikodusunu yapmasın. lanet hastaneler doktorlara yüklenip durmasın. kredi kartı borcum var ama 10 binden fazla para var. dert etmesin erbil ağabeyim, borç yıkmıyorum. annemi üzmesin kimse tek isteğim budur. ha birde ola ki anında ölmezsem seçimim ölmekten yana kimse beni yaşatmaya çalışmasın.

bir doktorun seçiminin ölüm olması...
devamını gör...
intihar fikri bana hep garip gelmiştir. yani hayat bazen çok ağır geliyor. başarısızlıklar, olumsuzluklar ya gerçekten ya da biz öyle zannettiğimiz için gözümüzde fazla büyüyor. biraz gamsız olmayı zorlamak lazım belki de. bu hayat bizim malımız değil, emanet. Allah'ın bir emaneti. o yüzden istediğimiz gibi kullanamayız, kulağımızı kesip atamayız ya da gözümüzü haramda kullanamayız mesela. olmuyorsa çok zorlamamak lazım, kader böyleydi ve böyle olacaktı. herşeyde vardır bir hikmet.
devamını gör...
o kadar sene tuğla gibi kitaplar oku, kütüphanelerde dirsek çürüt, uykusuzluk yaşa, sosyallikten çoğu insana nazaran uzak kal. eee sonra intihar, o kadar manasız yaşamın bitişi bari manidar bir sebebe dayansaydı. intihar neymiş? madem yolun sonunda hissediyorsun dibe vur, paran var pulun var zaten. çılgınlıklar yap, yarının yokmuş gibi eğlen, yeni yerler gör, acayip insanlarla takıl, çok değişik lezzetler dene, zalimleri öldür. ölmek ne lan!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar