intihar eden psikiyatrlar

çoğu kişinin ruhsal sorunlarına derman olmaya çalışan psikiyatrlardan intihar edenler mevcut. "terzi kendi söküğünü dikemez" durumu.
devamını gör...
o kadar insanın derdini, acısını dinlediklerin de bir nevi onların yüklerini de yüklenmiş oluyorlar.
belki bazen çok ağır şeyler duyuyor ve dinliyorlar. üstelik her zaman delilerin normal, kendine akıllı diyenlerin anormal olduğunu düşünen biri olarak bazen ben de bir insanın bu duruma gelmesine sebep olan, kişi veya kişilerin ona yaptıklarını dinlemeye ne kadar dayanabilirdim diye düşünüyorum.
eminim ki psikiyatr da olsalar çoğu bunu aşamıyor. çünkü cidden içeridekiler, dışarıdakilerin eseri.
devamını gör...
psikoloji bölümünü duygusal kişiler yoğunlukla seçtiği için buradan mezun olduktan sonra insanların gerçek sorunları ile yüzleşen bu kişiler, çoğunlukla hayatlarında hiç duymadıkları problemlerle karşılaşıyorlar. eğer bu durumun üstesinden gelecek daha deneyimli bir arkadaşları veya danışacakları biri yoksa, o zaman hasta ile beraber psikologlar da bu problemlerin altında eziliyorlar. o zaman da intihar kaçmak için tek seçenek olarak görülüyor.
devamını gör...
birazcık da mesleğe yönelimin kişinin kendi derdine çare bulma arzusu ile ilgisi olan durum. yalom da aşkın celladında özgüven ve çaresizlik arası gelgitlerin fazla olduğunu söyler ruh sağlığı alanında çalışanlarda.

en çok intihar eden meslek gruparından biri hekimler ve hekimler içinde de anestezi uzmanı ve psikiyatri oranının hayli fazla olduğunu bir araştırmada okumuştum ben de. hatta şu sevgi ve yaşam güzellemesi yapan japon bi yazar vardı intihar eden, ha bir de hayata dair umut öykülerini canlandıran robin williams abimiz aklıma geliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar