http://arsiv.sabah.com.tr/2...

tarih 27 şubat 2003. bu cümleyi kuran kişi türkiye'nin hazineden sorumlu devlet bakanı sayın ali babacan.

arap baharını tetikleyen;
diktatör saddam hüseyin'in güya elinde bulundurduğu nükleer savaş başlıklarını imha etmek, george bush şerefsizinin deyimi ile "ırak savaşını ancak ve ancak ırak'ın tamamen silahsızlandırılması engelleyebilir" cümlesindeki "silahsızlandırma/güçsüzleştirme/yok etme" sübliminalini gerçekleştirmek için kalkan uçakların %90'ı türkiye'den havalanmıştır.

yakın tarihimizi iyi okuyalım genç arkadaşlar, ırak, mısır, yemen, libya, suriye tek tek bütün orta doğu ülkeleri bu batılı puştların tornasından geçip mahvoldular. şimdi iran'ı zorluyor emperyalizm. o beğenmediğimiz iran ki can düşmanı olan saddam'a bizim kadar zulüm etmemiştir.

asarız, keseriz, höh, pöh demeden iyice oku kardeşim. bir iran kadar var mıyız? güçlü müyüz? cürmümüz nedir?

yalamaktan geri duramadığımız o batı emperyalizmi gün gelir de bir kere daha denerse şansını üzerimizde, dayanacak gücümüz olur mu bir düşün?

kimi ve neyi savunduğumuzun farkında olmalıyız. artık mesele sadece var olmaya çalışma meselesi. güçlü olacağız diye kastığınız teknolojiler batının elinden çıkardığı 50 yıl öncenin teknolojileri. şapkayı önümüze koyup ekonomik ve eğitimsel reformlar mı yapacağız? yoksa her sokağa bir imamhatip açıp, tam amfide deve sidiği tartışırken kafamıza atom bombasını yeyip yok mu olacağız?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar