iran sineması

#haber  #özgürler 

kanımca türk sinemasından fersah fersah ileride olan sinema türüdür. en büyük avantajı doğallık olup, sanki günlük sıradan uğraşların en güzel biçimde kameraya alınması gibidir.
devamını gör...
bir filmde bir kadın ve bir erkeğin elele tutuşmuşlarsa bunların ya karı-koca, ya anne-oğul, ya baba-kız, ya nine/dede-torun ya kardeş oldukları sinema türüdür. çoluk-çocuk, davar-dolak hep birlikte zevkle ve utanmadan izleyebileceğiniz mükemmel filmleri vardır.

(bkz: mecid mecidi'nin tüm filmleri)
devamını gör...
majid majidinin baran filmi ile giriş yaptıgım, sonra gene majid majidinin the color of paradise filmi ile iyice sevdigim sinema türüdür.
devamını gör...
psikolojik yönü çok ağır filmler çıkar genelde bu sinemadan. bazen tek bir çocuk kahraman ve bir tek bahçe ile dolu dolu bir film izletebilir.
devamını gör...
amerikan sinemasının mutlu sonla bitirdiği filmlerinde özellikle kahramanın günü ve dünyayı kurtarmasının aksine iran sineması;izlendiğinde depresyona girme ihtimali yüksek ;düşündüren,öğreten genellikle belgesel tadında filmlerdir.
iran sineması salt kültür barındırmaktadır ve bunu her karede görmek mümkündür.


devamını gör...
cok buyuk paralar harcamadan, kadin bedenini one surmeden de guzel isler yapilabileceginin kanitidir iran sinemasi. doguya has olan aci hikayeler, ibretlik senaryolarla dolu bir sinema iran sinemasi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar