ırkçı müslüman

islamın ırkçılık vb. ile alakası olamaz, dolayısıyla müslüman ırkçı olmaz. “ancak mü’minler birbirinin kardeşidirler". yani ırk, dil, renk, makam, mevki değil takvada üstünlük önemlidir islam dininde. kan bağı dahi değil..

provokatif bir başlık türü.

“ey insanlar! muhakkak ki biz, sizi bir erkekle bir dişiden yarattık... ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız... Allah katında en şerefliniz o’ndan en çok korkanınızdır.” (hucurat suresi, 13) :"korkanınız" yani takva ehli olanınızdır. üstünlük böyle ölçülür.
devamını gör...
ırkçılıktan kasıt belirli bir milleti sevmemekse bunun ırkçılıkla alakası yoktur. ırkçılık sadece kendi ırkını öne çıkarıp onu üstün tutmaktır. milletini sevmek de ırkçılık değildir.
devamını gör...
şifahen belirtmeye cüret edemese de, Allah (c.c) onun ırkını üstün yaratmıştır, yani kendisi ırkçılık yapmıyor, yaratılış icabı... yeşil soğan, kırmızı elma falan filan... laf da anlatamazsın.

(bkz: he de geç)
devamını gör...
sıradan müslüman da sıradan ırkçılıktan soyutlanmiş değildir. suriyelilerin kavimler göçünü aratmayan etkisi, yahudi sorunu, arap, kürt ve ermeni sorunlarında ırkçılıga kayanlar az değildir.
bunu siyasileştirenler var mı var. genelde türk-islam sentezi, kızıl elma gibi ülküleri savunanlardan çıkan faşist zatlardır. en meşhurları rıza nur'dur yanılmıyorsam. daha meşhurları da var, siyasi partileri, dernekleri, mehmet ali ağcagilleri bile var. hatta ogün samastları. ama cok kafatascı değiller, atkafası okulu başka bi okuldur.
devamını gör...
twittırda mıvittırda bazen denk geliyorum, en ümmetçi dediğin kardeş bakmışın kürt sözcüğünü k*rt şeklinde (güya küfür sözcüğünü sansürlüyor) yazarak veya bu şekilde yazılmış bir twiti beğenerek veya paylaşarak ne kadar ırkçı bir müslüman olmadığını ortaya koyabiliyor. en ırkçı olmayanın seviyesi bu dediğim şekildedir. hoş zaten müslüman dediğimiz şeyin ırkçı olmayanı çok nadir bulunur. gerçi müslüman dediğimiz şeyin kendisi zaten nadir bulunan bir şey. o yüzden çok da şeyetmemek lazım.
devamını gör...
başına takkeyi geçirince müslüman olmanın gerekliliğini yerine getirdiğini zanneden yurdumun insanıdır. müslüman olmak için bilgi, bilinç sahibi olmanın, bunun için de okumanın araştırmanın lüzumu hakkında 1 gram hatta miligram kanaati de yoktur. zaten yazılacak olanlar yazılmış, söylenecek olan söylenmiş ve o da bunları bile okumadan genetik miras olarak atalarından almıştır.
devamını gör...
kesinlikle laikçidir.
ideolojisi dininin önüne geçmiştir. akılsızdır. şimdiki arap mürtedleri islam dini mensubu olarak sunmaktadır.

bahsedilen bu ırkçı kişi " islam'da kavimiyetçilik vardır" derse küfre girer. yok, "kavimiyetçillik yok; ama ben yapıyorum" derse bozgunculuk çıkarmış olur.
çünkü islamda ümmetçilik yani din kardeşliği vardır.
devamını gör...
normal şartlarda ırkçı müslüman olmaz, olsa olsa alıngan kürt okur ki asıl ırkçı da kendisidir, kimse kusura bakmasın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar