ırkçılık

kendi ırkın dışındakilere itibar etmeme.günümüzde en açık örneğini görmekte olduğumuz israil.yahudiler dışındakileri insan saymayıp 'goim' yani eşek olarak gören ve dünya üzerindeki hakimiyetlerinide böyle becermiş 15 milyonluk topluluk.
muhatap olduğu insanları sadece çıkarlarına alet etmek şartıyla ciddiye alan ırk.
devamını gör...
bazılarının yüce dinimiz islam hakkında mahalledeki çocukla konuşur gibi saygısızca tanımlamalar yapabildiği konudur..

-islam akıllı çocuktur yapmaz öyle şey...

(bkz: yuh)


düzeltme : bu tanım islamda ırkçılık haram olamaz diyen sözüm ona bir üstada hitaben yazılmış idi..
devamını gör...
kafa tası milliyetçiliğidir.bir insana kendi seçmediği, belki de istemediği ama dünyaya o ırka mensup olarak geldi diye yaşama hakkı bile tanınmamasıdır.
devamını gör...
hepimiz adem aleyhüsselamdan geliyoruz. ne ırkçılığı yahu?

hadi maymunlar aşağı ırktır falan deseniz neyse onu anlarım.

insanın ırkı şudur, budur demek ayıp ve gühahtır.
devamını gör...
genelde yetersiz, kendini değersiz hisseden, pek farkedilmeyen bir hastalığı veya iktidarsızlığı olan, aslında kendinden nefret eden insanların kendilerini değerli hissetmek için buldukları en kolaycı yoldur. oh miss, ben x ırkındanım benim ırkım harikadır, tarih yazmış süper bir ırktır bende muhteşemim... kendi kendine gelin güvey olmakla kalsa hadi olsun git tenhalarda övün ırkınla diyebilirsiniz, ancak ellerine güç geçtiğinde bu hasta insanlar Allah'ın verdiği canı sırf kendi kavimlerinden değil diye almakta beis görmezler. sürekli bir öfke taşırlar. kendi aşağılık komplekslerini Allah'ın yarattığı başka kavimleri aşağıyarak yenmeye çalışırlar. tehlikelidirler zararlıdırlar. ve avrupadaki bütün ırkçı liderlerin pasif-eşcinsel ve iktidarsız olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır...
devamını gör...
bir ırkın yanında -çü, -çi, -cı, -ci vb. ekler varsa, korkacaksın. hele o fikri savunan insandan korkmakla kalmayıp kaçacaksın. tehlike arzeder çünkü. bir türkçü, kürtçüyle gırtlak gırtlağa olabiliyorsa tehlikenin sebebi aşikardır. insanları, kendi seçimleri bile olmayan ırklarından ötürü yargılıyosa bir insan, apartheid rejimli afrikada zenci olmayı, nazi almanyasında yahudi olmayı, sırp katliamında boşnak olmayı, siyonist istilasındaki filistinli olmayı göbeğini kaşıyarak, umursamaz kahkahalarla izliyor demektir. ve o insan yeri geldiğinde "bu garaj benim lan çek arabanı" diyerek silah çekebilir ya da "bu apartman benim. önünde top oynayamazsınız" diyerek ufacık masum çocukları doğrayabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar