irtica

arapça kökenli rücu kelimesinden türetilmişŸ, gericilik,geriye dönme gibi anlamlar taşŸıyan türkiyede inançlı müslümanlar için kullanılan yakışŸtırma.
devamını gör...
ismet paşa döneminden beri süre gelen fakat bir türlü rücu' edemediğimiz chp zihniyetinin millet korkutma sözcüğü. anneler çocuklarını "bak uyumazsan öcü gelir" diye korkutur. ismetçi chp zihniyeti de"demokrasi istersen irtica gelir."diye korkutur. inönü zihniyeti atatürk'ün kurdurduğu cumhuriyet halk fırkası'nı bile irtica ile suçlamıştır.
devamını gör...
her yöne çekilebilecek muğlak bir kavram. kim çıkarmıştır, ne maksatla çıkarmıştır, neye hizmet etsin diye çıkarılmıştır bu kavram bilemiyoruz ancak darbelerin bu kavram üzerinden yapılması bazı karanlık hesapların bu kavram üzerinden hayata geçirildiğini, türkiye'de uygulandığını göstermektedir.
devamını gör...
yıllardır gelecek olması günedemde olup, dört gözle beklediğimizdir. ama kulağa garip gelen bişey söylemem lazım yine aynı yıllardır hala gelemeyendir. ne alaka dimi, burdan hürriyet başta olmak üzere kolpa medyaya selamlar.
devamını gör...
israil menşeili takke sahiplerinin içinde bulunduğu oluşum, türkiye cumhuriyeti için büyük tehdit. kimse karışmıyorken ibadetinize birşeyinize, ortada bir oynama kıpırdama varsa; onların derdi ibadet değildir. padişaha kul köle kelp olma arzusudur. öbür dünyada Allah bazı kafaları aydınlatır inşallah süphaneke dinimiz amin.
devamını gör...
ben çocukken kötü bir şeydi büyüdüm hala kötü bir şey.
ama sadece kötü bir şey. ne olduğunu öğreneyim diye türk dil kurumunun sözlüğüne baktım; gericilik dedi.
hele bir bakayım hukukta cezası neymiş, ne menem bir suçmuş bu irtica dedim baktım bir şey bulamadım.
evet irtica denilen kavram ben kendimi bildim bileli bazı kesimler tarafından sık telaffuz edilir. bu tılsımlı kelime uğruna bir postmodern darbe yapılmış, onlarca belki de yüzlerce subay ve memur işinden olmuş, bir sanal muhtıra verilmiş siyasetin önü tıkanmıştır. ayrıca kendisiyle mücadele ve eylem planı adı altında haince planlar hazırlanmış ancak ne olduğu hakkında bu günkü hukukumuz her hangi bir şey söylememektedir. sadece tdk; gericilik demektedir. bundan başka da bir anlamı yok.

çok tılsımlı bir kelime oluyor kendisi. hukukumuzda tarifi yok ama cezası var. burası türkiye..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar