iş çıkışı içmeye gitmek

ben şirkete yeni başladığımda böyle 2 bağımlı vardı, her iş çıkışı giderdiler. ben bunları bi nebze hizaya getirmiştim 4-5 yıldır gitmiyordular. ulan 2 gün şirkete gitmedik yine gitmeye başlamışlar. ağa israiloğulları mısınız be.
devamını gör...
bir zamanlar mütemadiyen yaptığım şeydi.

arkadaşlarla önce yemek yer sonra da sürekli gittiğimiz bir cafe vardı. oturur çay içer tavla oynardık..
devamını gör...
güzeldir. fakat bizim kültürümüze genelde ters düşer. zira sabah kahvaltısı sonrası bir dahaki yemek molasını öğlen vaktinde alan bir çalışanın işten en iyi şartlarda 5 te çıktığını düşündüğümüzde içmeden önce bişeyler yemesi gerektiği kuşkusuzdur. aç karnına çay da kahve de dokunur zaar.
devamını gör...
keyiflidir, sosyal bir ortamdır ve en önemlisi , tüm günün yorgunluğunu kafanızı kurcalayan işlerden sıyrılmanın en iyi yollarındandır.
devamını gör...
sözlük için acayip kilit başlık. içmeye gidene sövsen sana ne derler, haklılar. sövmesen bu sözlükte neden böyle paylaşımlar oluyor, insanlar da ses çıkartmıyor derler, haklılar.

tanım: işten çıkınca yalnız veya arkadaşlarıyla içki içmeye gitmektir. kimseyi bağlamaz ama günahtır.

not: madem kimseyi bağlamaz neden paylaşıyorsunuz lan!!
devamını gör...
şuan çalıştığım yerde pek denk gelmedim gidene ancak önceki iş arkadaşlarım giderdi. alkole şiddetle karşı olan biri olarak zıkkım içine bağladığım muhabbetti. düşünüyorum da yaptığım psikolojik baskılara rağmen bi gün olsun aramızda sürtüşme olmadı. insan önceki iş hayatından çok daha donanımlı o iş arkadaşlarını özlüyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar