iş hayatı vs okul hayatı

"nerede değilsem orada iyi olacakmışım gibi gelir" sözüne istinaden kişinin içinde bulunmadığı zaman dilimlerinde özendiği iki hayat süreci. kısacık iş deneyimlerim sırasında fark ettiğime göre elbette okul hayatı muhteşemdi. o nedenle kendisine tekrar dönmek istiyorum.
devamını gör...
iş hayatı tabi ki. okul gibi dert bir şey olmasa hayatımda çok güzel hayatım var. işimle bir sıkıntım yok. iş hayatı güzel tüm sıkıntılara rağmen.
devamını gör...
okulu uzatip belli bir yasa geldikten sonra okul hayati cekilmez bir hâl aliyor. misal ben ders calisirken sikilmayi o kadar ozledim ki. neden mi? cunku artik ders calisirken utaniyorum. vallahi utaniyorum. insan ders calisirken sikilmayi ozler mi? ben ozledim. ders calisirken sikilmak muhtesem bir hismis. ben kitap gorunce hicap, utanc duyuyorum yatagin altina saklanip aglayasim geliyor. sonumun michael rotondo olmasindan korkuyorum.

is hayati kariyerim ise 1.5 gun. fisi cikarmaya calisirken post cihazinin kapagini teyzenin suratina firlatmis olmamla sonuclandi. is hayatinda da ne yapacagimi bilmiyorum. tek tesellim okulum iyi, bitirdigimde issiz kalmam herhalde ama o da bitecek gibi durmuyor.

yani benim icin lose-lose olan versus.

buradan kendime:

"ne acayip dumanlidir basimiz
47'ye yuz dondurdu yasimiz
kerbela cengine döndü isimiz
el aman bir damla su seher yeli"

dizelerini gonderiyorum..
devamını gör...
işim okul olduğunda aralarında bir fark göremediğim durumdur. tek sıkıntıyı öğrenciyken saati kapatıp aman ya bugünde gitmeyim derdim ama artık mümkün değil.
devamını gör...
iş hayatı rest çekme özgürlüğünün oldukça kısıtlandığı yerdir. derse istersen gitme, istersen çalışma. napacan hoca, bırakacan mı? en fazla napabilirsin yani? ama işte iş hayatında mecburiyetler çıkıyor. sonra gerilmeler, sıkılmalar falan filan.
devamını gör...
şuan hem örgün okuyup hem çalışan biri olarak söylüyorum net okul hayatı alır. ben çay içmedim diye sınava gitmeyen insandım, gece sabahlara kadar oturup sabah yatıp öğlen kalkar insandım, ben canım sıkılınca okulu bırakıp şehir dışına kaçan insandım bunların hepsiiii hayal bile olamıyor artık. sorumlusun bazı şeylerden ve yapman gerek. bazen diyorum ben böyle bir yaşam istemedim ki. ben çalışmak istemedim ki. evlenecektim, evimin kadını çocuklarımı annesi olacaktım. sohbetlere gidecektim, hafız olacaktım, dersler alacaktım dini anlamda. ha tabi ki şikayet etmiyorum çünkü kredi borcum var onu ödeyemeseydim de mutlu olamazdım. şu borcu bitirip işi bırakacağım, çünkü bana ayda 100 binde verseler ben çalışarak mutlu olabilecek biri değilim. benim manevi hayatım olmadıktan sonra neyleyim parayı pulu.
devamını gör...
iş hayatı çok zevkli ya bugün kafam bozuktu öğrenciyken heves ettiğim bir sürü şeyi aldım off yok böyle bir alışveriş rahatlığı bizzat alın terimi harcadığım için sıfır vicdan azabı.
devamını gör...
is hayatı alır benim için.
okula gidiyorsun bir dünya para harcıyorsun,gereksiz derslere giriyorsun,ödev yapıyorsun,sunum yapıyorsun,sevmediğin-boş hocaların derslerinden geçmek zorundasın vs.
ama is hayatı öyle http://mi.beğenmediysen çık işten başka işe gir.veya bolun değiştir.hem harcadığın zamana para kazanıyorsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar