işçi ölümleri

aklıma geldi vazife başında ölen mağden işçileri için ''bu işin zorluğunu biliyorlardı'' diyen bir başvekil'in ülkesindeyiz biz...

gayette normaldir işçi ölümleri...
devamını gör...
denetim eksiklğinin yol açtığı ölümlerdir. alınması gereken önlemleri ihmal ederek, olaya tamamen kader gözüyle bakmak tevekkül anlayışına ters düşer.
devamını gör...
(bkz: takdiri ilahi) dememiz şart öncelikle ki isyan bayrağını çekmeyelim. sen 10. kattan atlarsan ölürsün bu fizik kuralıdır. aynı bu da öyle, sen önlemini almaz isen kaza olabilir. bu konularla biraz ilgili olan biri olarak kazaların %97-98 inin önlenebilir olduğunu biliyorum. iş körlüğü, daha fazla kazanma hırsı, önlemlerin maliyeti gibi etmenler olayın içine girdiğinde maalesef kazalar kaçınılmaz oluyor.
devamını gör...
yoksulluk sınırının altında evlerine helal para götürmek için gecelerine gündüzlerine katıp çalışırken ailelerine dahi yeterince vakit ayıramadan bi hiç gibi yaşayıp, yitiyorlar. Allah rahmet eylesin.

--- alıntı ---

isig meclisi'nden yapılan açıklamada "yüzde 86’sını ulusal ve yerel basından; yüzde 14’ünü ise işçilerin mesai arkadaşları, aileleri, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve sendikalardan öğrendiğimiz bilgilere dayanarak tespit ettiğimiz kadarıyla temmuz ayında en az 195 işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi" denildi.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar