ışid

bunlar yüzünden sakallarımın modelini değiştirdim. bunlar gibi sanılmak istemiyorum. öyle bir irrite oldum yani. benim gibi cihad sevdalısı insanı bile olumsuz etkilediler. insanların zihninde kimbilir nasıl etki bıraktılar? çeçen cihadını da biliyorum, böyle değildi. neyse ki her yer böyle değil. bunlar bana hiç bir şekilde model ya da örnek olamaz. benim cihaddan anladığım bu değil. suriye kan gölü. orada öldürdükleri masumların hesabını esed le ve destekçileri ile beraber verirler artık. ister alevi olsun, ister nusayri, şii, sünni; mazluma kimliği sorulmaz. sağa sola bombalar yerleştirilmekte, sivil insanlar katledilmekte. ''yalan'' ''propaganda'' diyenler için; daha önce verdiğim linklerde veya nette görebilirsiniz. monte falan değil, meydandaki kameralar canlı kaydetmiş. böyle şeyler az buz olsa içlerinde aşırılar var olur, yanlışlık olmuştur olur diyeceğim. bunların cihaddan anladığı öldürmek öldürmek öldürmek... cihad bu değil. aman diyene kılıç kalkmaz diye bir atasözümüz var bizim. esir dahi olsa öyle keyfine göre öldüremezsin. kaldı ki işkence dahi yapıyorlar. bu mudur islam ın emri? bu mudur islami inkılap? gerçek bir islami devrimi batı desteklemez, nato desteklemez ve dahi şu an ki türk hükümeti de desteklemez. en çok kime yarıyor bunlar? müslümanların lehine olmadığı aşikar. kendinize gelin...

suriye de bir dünya savaşı yaşanmakta adeta. biz -türkiye olarak- nato saflarında mücadele etmekteyiz. nato nun planı uygulanmakta. uygulanmaya çalışılmakta daha doğrusu. libya'da da bir devrim vardı ne oldu? müslümanlar açısından; kaddafi döneminden daha mı iyi oldu şimdi? yarın bir gün aynı ya da benzer bir plan türkiye için eyleme geçirilirse o zaman ne olur acaba merak etmekteyim.
devamını gör...
suriye'deki en güçlü muhalif gurup, geçtiğimiz günlerde azez'de öso ile aralarında çatışma çıkmıştı ve bir şekilde ateşkes sağlandı. onun üzerine suriye'deki 6 muhalif grup bunlara karşı ortak bir bildiri yayınlamışlardı. bunlarda bu azez'deki olaylar üzerine bir açıklama yapmışlar.--- alıntı ---

1) işid özgür suriye ordusu (öso) ile savaşmak istemiyor veya öso ile savaşmak için bir neden aramıyor.

2) işid bağlantıları kesmiş değildir ve bize karşı bir adım atanı, mutlulukla kucaklarız.

3) işid’e karşı saldırıyı ilk başlatanlar “kuzey fırtına” ve “ahfad el rasul”dür.

4) diğer gruplarla meydana gelen ufak tefek olaylar kasten abartılmaktadır.

5) batı basını ve düşmanlar işid’e karşı bir bilgi savaşı vermektedir.

6) işid irak veya suriye’de sünni müslümanları bombalamayı yasaklar ve son zamanlarda meydana gelen patlamalar aslında şii rafizilerin işidir.

7) haksız yere tekfir eden kişileri kınarız ve buyüzden irak ve şam’da müslümanları tekfir etmeyiz, bunu yapanların kendi girişimleridir.

8) bize karşı savaşmayanlarla savaşmayız. bizden ayrılan ve bize karşı savaşmayanlarla savaşmayız.

9) haçlılar harici diyerek bizi kışkırtmaya çalışıyorlar, ancak biz sadece nusayriler (aleviler), rejim ve işbirlikçileri ile savaşıyoruz, sivil zayiatı mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyoruz.

10) hatalar kaçınılmazdır: onları önlemek kolay değildir, işid’in büyük bir ordusu vardır ve dolayısıyla kontrol etmesi güç çeşitli olaylar meydana gelmektedir.

11) tüm hata ve eksikliklerimiz usülüne uygun bir şeriat mahkemesi’nde düzeltilecektir.

12) komutanlardan, askerlere devlet’in tüm savaşçılarına müslüman topluluğu zayıflatmak amacıyla fitneler çıkarma teşebbüsünde bulunanların sadece islam düşmanları olduğunu hatırlatarak öso ile fitnelerden kaçınmaya çağırıyoruz.


--- alıntı ---

madde 10: öne sürülen mazeret, anlaşılır olsa da kabul edilebilir değil. gücünüzü kontrol etmek sizin sorumluluğunuzda.

madde 11: oldukça önemli, inşallah bu maddede samimilerdir.

madde 9 : ''sivil zaiyatı azaltmaya çalışıyoruz'' demişler, kendileriyle savaşmayan şiileri de inşallah sivil olarak görüyorlardır.

eğer bu dediklerinde samimilerse, ve eksikliklerini giderme yolunda gayret göstereceklerse Allah yardımcıları olsun. yok değillerse Allah tek bir mazlumun bile ahını bırakmayacaktır zaten.
devamını gör...
kendi açıklamalarında "biz sadece nusayriler (aleviler), rejim ve işbirlikçileri ile savaşıyoruz, sivil zayiatı mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyoruz. " diyen, açık seçik bir şekilde alevilerle savaştığını söyleyen terör örgütü..

sadece rejimle savaşan örgüte muhalif örgüt diyebilirsiniz, ancak dini veya etnik bir grupla savaştığını ilan eden bir örgüte muhalif örgüt denemez kusura bakmayın.. (bkz: terör)

bi de "nusayrileri öldürmeleri bişey değil de, şiileri inşallah sivil olarak görüyorlardır... Allah yardımcıları olsun" diyenler de var ya hala, Allah ıslah etsin diyorum, başka da bişey diyemiyorum..
devamını gör...
maalesef suudun taşeronu haline gelen örgüt.allah ıslah etsin olmaz iseler biran önce suriyeli müslümanların üzerinden defetsin.
devamını gör...
kimsenin maşası değil.ama iyi bir örgütte değil.halep'te ırak'tan gelen özel suikastçilerinin mücahitleri öldürmeye başladığını övünerek paylaşan sempatizanları vardır.hatta seyfullah şişani/çeçen "ben buraya kimseyi tekfir etmeye değil,savaşmaya geldim." diyerek ayrıldı ve nusra'ya katıldı.kendisi bir kaç gün önce halep cezaevi kuşatmasında şehit düştü.

bahsettiğim suikastçilerin marifetleri bu da.


devamını gör...
türk konvoyunu ele geçildiği iddia edilen örgüt.

konvoy minbec'e götürülüyormıuş, suriye'ye girmek için neden oluşturuldu sonunda.

eğer iddia gerçekse, çatışma olmadan konvoy işid'e nasıl teslim edildi, birisi beni aydınlatsın.

bu arada, haber çok ciddi şekilde iddia ediliyor, muhaliflere yakın tüm kaynaklar haberi doğrulmaya başladı.

türkmen tugayları da doğruladı.


http://www./twitter.com/fat...

http://twitter.com/fatih_ya...

edit, bu adamlar tekfirci de, oso ve el nusra nedir diye de merak etmiyor değil insan. zira eğer mesele mezhep kanıysa, diğer örgütlerden hiçbir farkı yok.


http://twitter.com/hasansvr...

edit, işid konvoyu koruyor mu, rehin mi aldı belli değil. koruyorsa kimden koruyor bu da belli değil.

edit muhalifl haber kaynakları iddiayı kaldırmaya başladı, bir şeyler döndüğü kesin.

edit, konvoyun türkiye'ye geldiği söyleniyor, neler döndüğünü kimse bilmiyor.
devamını gör...
tekfir zihniyet.ıslami mücadeleye zarar vermeye devam ediyor.nasıl mi ele geçirir boru değil.bu adamlar kornet ile amerikan tankları avlayan adamlar.bu işi amerika ile savaşarak öğrenen adamlar.bu kafasızlar çok daha kötü şeylerde yapabilir.
devamını gör...
eğer söylenenler doğruysa seferberlik kağıdı olanlar dikkatli uyusun, her an her şey olabilir. hakan fidan 3-5 roketle olmadı bak kısmet ayağına geldi. zor dururlar.
devamını gör...
ahmet davutoğlu açıklama yapmış: ''süleyman şah'a yapılan ikmal konvoyuyla ilgili dışişleri bakanı ahmet davutoğlu açıklama yaptı, "rutin değişim tamamlandı" dedi. konvoyu cinler kaçırmış olabilir(!).
devamını gör...
orjinal adı ırak sam ıslam devleti değildir.bu kullanım aptalcadır.orjinal adı irak ve levant ıslam devletidir.levant arapçada biladus sam yani şam beldeleridır.bu bölgeye suriye ürdün filistin dahildir.
devamını gör...
türk ordusunun konvoyunu rehin aldığı haberi gerçek çıkmamış ve dış işleri bakanlığınca yalanlanmıştır.fakat ortalığı velveleye vermemek içinde böyle davranıyor olabilirler.
devamını gör...
geçenlerde, bir el nusra komutanın evine girmişlerdi, yemek esnasında tüm aileyi saldırı yapmış, nusra komutanı, karısı, annesi, ve 11 yaşındaki çocuğuna kadar öldürmüşlerdi.

insan hayret ediyor gerçekten, bir iki ay öncede, islam cephesinden 50 kişiyi kazıklara oturmuşlardı. game of thores filan izliyorlar sanırım, zira bu görüntülerin başka bir açıklaması yok.

http://twitter.com/suriyege...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar