işimiz Allah'a kaldı

kulağa nedense yanlış daha doğrusu eksik gelen ifade... ama belki de doğru da olabilir.
nedenlerine gelince:

eksik çünkü:
1-her zaman işimiz Allah ta değil mi?
2-bazen Allah ta bazen başka yerde mi?
3-nasıl bir iştir bu? hangi iş kulda hangi iş Allah ta kalıyor böyle.

doğru olabilir çünkü:
1-din farkındalık üzerine kurulu değil mi? yani islamın şartı akil olmak ise müslüman kalmanın şartı da müslümanlığı her daim hatırlarmak değil mi?
2-kişi ancak hatırlayınca büyük iradeyi ona tabi olmuyor mu? yani farkında değilsen onun, o zaman her iş değil ancak kafana dank edenler kalmalı Allah a havale edilecekler arasında?
3-bazen Allahı anıp işi ona havale etmek bazen sırtını dönüp kendin ile meşgul olmak en sık yapılan değil midir?

yanlış olabilir çünkü
1-her iş Allahtan ise ve ona bağlı ise ve kişi bunu kabul edip bazı işleri için bunu kullanıp bazı işlerini kula bağlıyorsa bu şirk değil midir?


vel hasılı kelam, ihtiyaç anında çokça başvurulan ihtiyaç kalkınca küçük dağları ben yarattım diyenlerin hatırlamadığı ama her halükarda tokat gibi çarpacak vakti olacak o her işimiz Allaha kaldı tarafında.
devamını gör...
teknoloji desen 100 yıl geridesin, para desen parayı basan onlar, silah desen onlardan alıyorsun, yapay zeka yapacam diyorsun yapacağın yazılımı çalıştıracak olan onların işlemcisi. seni öyle kuşatmışlar ki hiçbir çıkışın yok. öyle bir çembere almışlar ki uçmaktan başka çaren yok.

sanma ki bu işler abd'nin elinden. küfrün hiçbir kudreti, kuvveti, kabiliyeti, imkanı, mecali yoktur. hakktan oluyor bu işler. senin karşı karşıya olduğun şey abd, dış güçler falan değil. bizzat Allah c.c. seni kuşatan, sıkıştıran o. ve sana sadece bir tek çıkış kapısı bırakmış. Allah'a sığınmak.

müslümanlar ne zaman bunu anlarsa o zaman kurtulurlar. yok hala siyasette, parada, teknolojide, hasılı materyalde ararlarsa çözümü bela katlanarak artar.
devamını gör...
Allah bu illete düşmemiz için şöyle emrediyor:

"onlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz. Allah yolunda her ne harcarsanız karşılığı size tam olarak ödenir. size zulmedilmez"

enfal 60.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar