işkence

sebepsiz yere (kişisel tatmin için) yapılırsa sadizm'in kapsama alanına girer.

sadistlik öğesi olmak dışında devletlerin sıkça başvurduğu eylemdir. (özellikle istihbarat söz konusu olunca)
devamını gör...
ülkemizde fiziksel bir eziyetten çok kişilerin onurlu ellerinden alarak yaşayan ölülere çevirme sistematiği şeklinde tezahür eden olgudur. utançtır.
devamını gör...
adli tıp uzmanlarına göre işkence canlı olan bir varlığın acı çekmesi şeklinde cereyan eden durumdur. şöyle ki canlı olan varlığın uzuvlarını onu öldürmeyecek biçimde kesmek vucudundan ayırmak ve bundan zevk almak olarak tarif edilir. ölmüş olan bir bedeni saklamak için yapılan parçalama işlemleri işkence olarak kabul edilmez. örnek olarak münevver karabulut cinayeti adli tıp uzmanlarına göre işkence vasfına girmez. çünkü ortadaki cesedi saklama adına parçalama işlemi yapıldığı için bunu o katagoriye göre değerlendirmezler. yani ameller niyetlere göre adli tıpta da. sevil atasoy adli tıp uzmanı olarak bunları trt ekranlarında söylemiştir. ve münevver karabulut cinayetini vahşet değildir şeklinde ifade etmiştir.
münevver karabulut bilindik bir örnek olduğu için onu örnek vermişler sürekli
devamını gör...
13.
son haftada, şampiyonluğa oynayan iki takımdan, ikisi de farklı rakiplerle aynı anda maç yapıyorlar, ( 2005-2006 sezonu galatasaray - kayserispor; fenerbahçe - denizlispor) diğer şampiyon adayının maçı garantilediği halde sizin tuttuğunuz takımın gole ihtiyacı varken 90 + uzatmalarını izlemektir.

heyecandan izleyemeyip televizyonu kapadığınızda, açık olan camlardan gelen "goooool!" seslerini, sizin takımınızın attığı golden dolayı olduğunu zannedip tv'yi açtığınızda diğer şampiyon adayı takımın bir gol daha attığını görmektir işkence.
devamını gör...
mankurtlaşmış zihinlerin iyiye gidişleri absorbe edemeyerek fikren acizleştiği durumlar sonrasında iyiye gidişlere neden olanları fiilen acizleştirmeye çalışma taktikleridir
devamını gör...
rasulullah aleyhisselamın anlattıklarından, günahkarların cehennemde bu dünyadaki suçlarına münasip bir şekilde cezalandırılacağını anlıyoruz.

bu bağlamda, işkencecileri çok hareketli ve sıkıntılı binyılların beklediğini tahmin edebiliriz. Allahu a'lem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar