iskenderun

hatay'ın nüfus bakımından en büyük ilçesidir. yemekleri, denizi ve sıcağŸı ile meşŸhurdur. bir de her dinden insanla karşŸılaşŸabileceğŸiniz türkiye'nin en ilginç ilçelerinden birisidir.
devamını gör...
istanbul'un küçük versiyonudur. birçok bakımdan benzer istanbul'a burası.
sosyal dokusu. her dinden kesimden insanı barındırması. hava deniz ve kara kuvvetlerinin mevcut bulunması gibi...
devamını gör...
tesettüre uygun giyinen erkek ve kadınlara öcü gibi bakan insanların bol bulunduğu memleketim, bu tür muhabbetlerde her biri müctehid dünyevi imam gibi fetva veren insanlar topluluğu.
devamını gör...
yazın (aslında yılın 8 ayı bile denebilir) çöl sıcağını rutubet eşliğinde hissedebileceğiniz açık hava fırını. yarabbi bu nasıl bir mikroklima? tropik her tür meyve sebze yetişiyor haliyle. mango bile var.
devamını gör...
dünyaya gözlerimi açtığım tabiatının güzelliği havasının sıcaklığı ve gelişen sanayisi nedeniyle aldığı göç ile öne çıkmış bir akdeniz kenti. gece vaktinde limanda çalışırken denizi seyretmek, yaz akşamlarında hem dağa denize bakan evlerinin damında, hafif esintide oturmak, güneşin doğuşunu ve denize batışındaki harika renk ahengini seyretmek gibi insanın unutamayacağı harika tatlar bırakır zihinlerimizde.
devamını gör...
istanbul'un bu yıl nemi ve sıcaklığı ile yarıştığı şehir. her yıl yaz aylarında gider ve her gittiğimde bir daha ki seneye hayatta yaz aylarında gelmeyeceğim diye kendime sözler verir ve yine her sene yazın gittiğim şehirdir. bu yıl farklı olsun dedim hem isteksizlik hiçbirşey yapmamaya dair, hem evde kalma isteği, hem sıcaklık vs... ve gitmedim. ama istanbul bu sıcaklık olmadı. iskenderun'a has nem ve sıcaklık sana yakışmıyor. *
devamını gör...
her yaz gitmek ve görmek istediğim, bu yaz için istediğime nail olduğum şehir.
alternatif mekanları olanlar için sıcaklığı sorun olmamaktadır. kaldı ki; istanbul un sıcağı oldu bitti bana iskenderun un sıcağından daha bıktırıcıdır. zira iskenderun a dinlenmek için gittiğimden dolayı, hep bir gölgelik ve esinti bulma durumum vardır. oysa istanbul da hep çalışmak ve stres ile başbaşa kaldığım için orada hep kan ter içinde kalırım.
humus ve künefe sini yemek lazımdır.*
devamını gör...
başını amanoslara yaslamış,ayaklarını akdenizin sıcak sularına sakin bir körfezden uzatmış,türk-arap melezi güzel şehir.yazları sıcak sıcak daha da sıcak olucak,kışları ılık ve yağışlıdıhttp://r.ne mozaiği ulan!! diyenlere inat zengin etnodinsel bir mozaiği barındırmaktadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar