iski skandalı

1990'lı yılların başlarında tarihinin en susuz dönemini yaşayan istanbul'un içme suyu temin etmekle görevli kurumu iski'nin genel müdürü ergun göknel'in, kurumun ihalelerini paravan olarak kurduğu şirketlere verdiği ve bu ihalelerde büyük yolsuzluklar yaptığı ortaya çıktı. olayın ortaya çıkması ise göknel'in eşi ile olan ilişkisinin bozulmasına dayanıyor. eşi nurdan erbuğ'la ilişkisi bozulan göknel, iski'de sekreterliğini yapan feray işık ile aşk ilişkisi yaşamaya başlamıştı. bu durumdan hoşnut olmayan nurdan erbuğ, eşi ergun göknel'in yaptığı yolsuzlukları ortaya çıkardı. vikipedi
devamını gör...
bugün cumhurbaşkanlığı külliyesinin elektrik faturası peşinde koşanların hatırlamadığı, hatırlayamadığı skandal.

bakın tosuncuklar size o döneme ait gazetelerin manşetlerini süsleyen skandallardan bir haber başlığı koyuyorum buraya. sanmayın ki bir ak parti hükümeti kirli!!

sen o dönem taharetin için su bulamazken iski'de neler dönmüş, kim çuvalla götürmüş al oku.

http://www.sabah.com.tr/gal...
devamını gör...
varlığı hiçbir zaman inkar edilmeyen skandal.

ama bir şey dikkatimi çekti. artık ak partinin kirli olduğu kabul edilmeye başlanmış. sadece bir tek onlar değil diye savunmalar yapılıyor. bu da bir şey.
devamını gör...
bu olay yüzünden sosyal demokrat belediyeciliğin adı çıktı ve kendisini bir türlü toparlayamadı. seçim sonrası ufak bir yolsuzluk haberi dahi sosyal demokratları siyaset sahnesinden silecek ve seçilme şansı 20- 30 yıl daha gelmeyecektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar