iskoçya

başkenti edinburgh olan , britanya adasının en kuzeyinde yer alan her daim yağışlı olan, ziyaret edilecekse ağustos ayının en makbul olduğu aydır.zira bu ay festival ayıdır. bir çok müzik gurubu dinlenerek keyf edilebilir. yerel halkla rahat rahat ingilizce konuşup anlaşabiliniyorsa gönül rahatlığıyla kendinizi ingilizce üstad sayabilirsiniz zira alman aksanıyla ingilizce konuşurlar. aksanları kaba olsada ingilizlerden daha kibar ve cana yakındırlar.

(bkz: edinburgh)
devamını gör...
ingilizlere kıl olsa da direnmeyip *paşa paşa o krallığa dahil olmuş, esasında irlanda kadar gözümde değerli olmayan/olamayan, müziği, gaydası, tilti (eteği), aksanı essasında irlanda kökenli olan , birleşik krallık bünyesindeki ülke.
devamını gör...
bu yaz fethiyede gani gani vatandaşını bulunan ülke. çoğu avrupa ülkesinde olduğu gibi kızlrı türk kızlarına göre çok daha güzeller. vatandaşlarının ingilizce aksanları sanki bir fransızı ingilizce konuşturuyormuş gibi.
devamını gör...
muhtemelen ekonomik durgunluk ve ingiltere'nin yavaş yavaş ab'den dışlanması sonrası gelecekteki risklerden korunmak amacıyla ingiltere'den şu sıralar ayrılıp bağımsız olmak isteyen ülke.
siyasi olarak değerlendirirsek iskoçya ve ingiltere tarihi tudor hanedanlığından beri birlikte seyrettiğinden aslında pek de fazla bir anlamı yok bu isteğin. hatta bir iskoç hanedanlğı olan stuart'lar uzun süre hem ingiltere hem iskoçya krallığını aynı anda yönetmişlerdir. yani bugünkü ingiliz kraliçesi bir taraftan da iskoçtur. dinleri aynıdır, iskoçya'da herkes ingilizce bilir. o yüzden iki devlet arasında bir geçimsizlikten bahsedilemez. bu da bizi ayrılma nedeninin daha çok ekonomik isteklerin olduğuna götürebilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar