islam devrimi öncesi iranlı kadınların fotoğrafları

son zamanlarda ısıtılıp ısıtılıp gündem yapılan mesele. şimdi buraya nice yarı çıplak kadının fotosunu yüklemenin de bir anlamı yok ama bu kara propagandanın pekala bir amacı var. özellikle bbc'nin bu konudaki haberi son derece art niyetli. ne olmuş kadınlar tesettüre girdiyse? ne olmuş sahillerde mayoyla dolaşmadılarsa? kadın öyle mi daha özgür yoksa böyle mi?

istiyorlar ki herkes kendilerine benzesin ama Allah'ın izniyle hak her daim var olacak ve bu zalimler istediklerini alamayacaklar.
devamını gör...
değersizlermiş hala değersizler. insanların giydikleri insanı değerli yapmaz. bir kadının mayoyla denize girebilmesi onu değerli kılmaz nitekim kılmıyor da. eleştirilmesi gereken kadınların giyiniş şekli ya da sosyal yaşamdaki etkinlikleri değil islamın bile iran'a kadınlara nasıl değer verilmesi gerektiğini öğretememesi.
devamını gör...
israil'e karşı çıkışlarıyla israil'in mağdur edebiyatını sürdürebilmesine olanak tanıma amaçlı ve islam dünyası içinde iki başlılığın devamı için sunni cepheye karşı başka bir güçlü kutup olarak tasarlanmış "fake" molla rejimi sonrası kimsenin inancı eskisine göre artmadı iran'da. aksine insanlar din lafını duymak bile istemez oldular. bakmayın şu an zorla siyahlara büründüklerine.. o eski fotoğraflardaki ablalar şimdikilerin gerçek hallerinden kat be kat tesettürlü..
devamını gör...
çul çaputta kaldık sene 2019.
çul çaput kavgası sene 2119.
başörtü takıyorlar hala sene 2219.
başörtülü kadınlar .... senee 2319.

bu ülkeden bir halt olmaz.

tanım: devrim öncesi iran kadınlarının resimlerinin sonrasıyla mukayesesi.
devamını gör...
molla denen bilmem ne kırıkları zorla kapatıp yine dine döndürememiş bunları. iran'da dindarlık hızla azalmakta imiş. geçen ntv'de iran analizi yapıyorlardı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar