islam faşizmi

müslümanların kendilerinden başka herkese ölümü, açlığı, zülmü reva görmesi durumu. gariptir milliyetçilikle iç içe geçmiştir. oysa milliyetçilik seküler bir akımdır. çok garip.
devamını gör...
yaman hırsız ev sahibini bastırır derler. ötün bakalım. elbet bu diyarın sahibi gelecek. o zaman göreceğiz o foşik diyen ağızlarınızı.

tanım: olmayan şey.
devamını gör...
islamın muhtevası değil inananları eleştirildiğinde ortaya çıkan aptalca tutum.

teorik olarak islam mükemmeldir. ama inananlar çoğunluk olarak (benim karşılaştıklarım) traş takımı.
devamını gör...
--- alıntı ---


islamcılara yönelik basmakalıp suçlamalardan birisi de faşizm isnadıdır. cemal kutay 28 şubat günleri veya arifesinde islami kesimleri faşizanlıkla suçluyor ve 21’inci yüzyılın islam faşizmiyle tanışacağını ve yüzleşeceğini söylüyordu. şimdi fransızlar kutay’ın bu kehanetini doğruluyorlar! şimdi mali’de islami kesimleri bastırmak için asker sevk eden fransız yönetimi cemal kutay’ın kehanetine tutunmuş durumda. tunus ve sair yerlerde islami faşizmin ayak seslerinin duyulduğunu iddia ediyor. fransız içişleri bakanı manuel valls, tunuslu muhalif şükri bel’id’in öldürülmesinden dolayı islamcıları sorumlu tuttu ve onları islamcı faşistler olarak yaftaladı. biz bu ifadeyi bir yerlerden hatırlıyoruz. lakin öncelikli olarak cumhuriyet adı altında faşistlik yapanları teşhir etmek gerekiyor. fransa ab ülkeleri içinde müslümanlara karşı faşizm uygulayarak başörtüsünü yasaklamıyor mu? imamları sınır dışı etmiyor mu? terörle mücadele adı altında islam ülkelerini işgal etmiyor mu? hesap sorulmayınca hesap soruyor! fransız halkının yüzde 70’i de islam’ı mutaassıp bir din olarak görüyormuş. sarkozy gibi birisini seçimle işbaşına getiren halktan başka ne beklenir! fransız içişleri bakanından önce de abd’li yetkililer de selefilerden tunus’da yıkılan türbelerin hesabını sormuşlardı. adamlar müdahaleye zemin arıyorlar. yoksa türbelerle ne işleri olabilir? türbelere kadar bin ali’nin islami kesimlere yönelik sabık yasaklarıyla ilgilenmişler miydi?


yazının tamamını okumak isteyen için http://www.habervaktim.com/yazar/57703/islami-fasizm.html
--- alıntı ---
devamını gör...
ölen müslüman çocuk için ağlayıp, intikam yeminleri ederken ölen yahudi çocuğunu görmezden gelmek hatta ohh olsun demektir.
devamını gör...
öncelikle biz aklı buluğ olmayan her çocuğu müslüman saydığımız için bizim açımızdan ölen bir müslümandır. her çocuk için üzülürüz. bazılarının kafası basmayabilir. ama müslümanlar çocuklar ölünce mutlu olmaz. hüzünlenir.

ama tabi biz fethullah gibi her ölen yahudiye üzülmeyiz. faşistlik dediğiniz buysa üzgünüz bizden bir fethullah çıkmaz.

tanım : maalesef bazılarının algı sorunundan kaynaklanan yanlış anlaşılmadır.
devamını gör...
faşizmi olmaz da yanlış anlamaya ve manipüle edilmişlikle yamuk gubuk tavır sergileme olayı olabilir bak.

ak partiye iman etmeyenleri Allah'a iman etmemiş saymak gibi.
devamını gör...
başlı başına tutarsız ve ölü doğmuş bir tabir.

faşizmin sözlükteki karşılığına bakacak olursak:

--- alıntı ---

1. italya’da, musolini’nin önderliği altında 1919’da başlayan, adını 1922–1943 yılları arasında iktidarda bulunan partiden alan, sendikalara, meslek kuruluşlarına dayanan, devlet sınırlarını genişletmek ereğini güden, tüm yetkilerin tek partinin ve tek kiş inin elinde toplandığı düzen.

2. demokratik düzen yerine aşırı, çarpıtılmış bir ulusçuluğa dayanan bir baskı düzeni kurmayı amaçlayan öğreti.

--- alıntı ---

ilk tanım italyan ırkçılarına özel, 2. tanım ise daha genel. hadi ilk tanımı es geçelim. 2. tanımda ulusçuluktan bahsediyor. dinden veya inançtan değil.

sözlük anlamını da geçersek; yahudi çocuklarını argüman olarak göstermek vicdansızlık veya cehalettir. zira siyonizm denen zevat; yahudilere yahudi olmayanların malı canı, malı ve ırzı helaldir gibi oldukça iğrenç bir sistemdir. hatta tüm insanlığın yahudilerin kölesi olduğunu; kendilerinin üstün ırk* olduğunu savunurlar. bu sebeple gözlerini kırpmadan 50 yıldır katliam yapıyorlar filistin de. mevzular hakkında bilgisi olmadan yahudi savunuculuğu yapanlar cahildir. fakat bunları bilerek yahudi savunuculuğu yapanlar vicdansızdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar