islamcı genç erkeklerle kim evlenecek

haramlardan sakınmak ve dinini koruma altına almak için yanıp tutuşan ancak sırf dünyevi ayrıntılar yüzünden evlenemeyen bekar erkeklerin durumuna kim çare olacak
devamını gör...
buradan bir şeyler çıkacak* demedi demeyin tecrübe ile sabittir. doğru yolda ilerliyorsunuz arkadaşlar.
tanım : bir hezeyandır ki öyle yolda dışarda bir yerde gördüğü biri ile konuşmaktan bile çekinen gençlerin hezeyanıdır.*

(bkz: tubalil guraba)
devamını gör...
büyük bir sorundur bu islamcı genç erkeklerle kim evlenecek sorunu.

efendim bu islamcı genç erkeklerin birde kızlara açılamama sorunu vardır, aslında açılamama değilde tanışamama sorunu vardır.

ee şimdi bu islamcı genç erkekler yolda sokakta gördükleri islamcı kızlara gidip , sizinle tanışmak istiyorum diyemiyor. ee tanışmaları için bir vesilede bulamıyorlar.

ne yapacak bu islamcı genç erkekler, ha söyleyin bana ne yapacaklar.

ayrıca ak parti kapalı alanlarda sigara yasağı da getirdi.

ne olacak bu islamcı genç erkeklerin efkarı.

(bkz: ya bizim efkarımız ne olacak).
devamını gör...
esra elönü hanımefendiden cevabını istediğimiz soru. hülya avşar veya ayşe arman tavsiyelerinde bulunabilir. hani asi, anarşist ya abla, onu öyle kabul edenlere islamcı erkeklerden daha güzel kısmet bulunacak değil ya. belki hidayetlerine vesile olur bu gençler. o değil de eminim hülya avşar' ın kalk da endamını görelim demelerine karşılık verip ayağa kalkmalarını "cenabı rabbim, benim tesettürümü görüp müslüman olsunlar, amin" diyerek süslemiştir içinden. kuvvetle muhtemel demiştir.

ıslah et ya rabb...
devamını gör...
ciğeri yanmış müslüman gencin feryadı. resmen duyun beni diyor ama işi zor. artık ortalık o kadar kötü ki, insanın kafasına göre birisini bulması gerçekten çok zor. işi anneye havale etse, sonuç istediği gibi olmaz. çünkü anneler genelde kendisine göre kız bulur. arkadaş ortamı desen, islamcı gencin aradığı, büyüsü bozulmamış kızların bulunmadığı ortamlardır. artık kısmetini bekleyecek mecbur. Allah tüm gençlerimize başı gözü oynamayan, helal süt emmiş kız nasip etsin. amin dediğinizi duyar gibiyim.
devamını gör...
aşağıda sözleri bulunan şarkının binbeşyüzellibeş defa dinlenilmesine sebebiyet veren soru cümlesidir.

gamzedeyim deva bulmam
garibim bir yuva kurmam
kaderimdir hep çektiğim
inlerim hiç reva bulmam

elem beni terk etmiyor
hiçte fasıla vermiyor
nihayetsiz bu takibe
doğrusu ömür yetmiyor
devamını gör...
saçma soru. bu islamcı genç erkeklerde çok iyi biliyor kiminle evleneceğini. asıl sorun evlenene kadar geçen sürede bu islamcı genç erkekler ne yapacak? onların asıl canını sıkan nokta burası. millet dışarda sevgilileri ile el ele kol kola dolaşırken bu gençler diyor ki ah ulan bizim elini kolunu tutacağımız değil de uzaktan seyreyleyeceğimiz bir sevdiğimiz olsun, uzaktan gözlerine bakalım hasret giderelim yeter. hadi bunu demiyorlarsa bile dışarıda sevebilecek bir kadın bile bulamıyorlar ve sevebilecekleri bir kadının hasretine tutuluyorlar.
hadi bunların hepsi benim kuruntum diyelim, bu arkadaşların böyle bir durumu yok. gerçekten evlenmek isteyen ve çeşitli sebeplerden dolayı evlenemeyen islamcı genç erkekler var ise bana mesaj atsınlar elimden geldiğince yardım etmezsem ne olayım.

(bkz: vallahi sevaptır oğlum)
devamını gör...
siz otuz yaşında bekar dindar bir erkek gördünüz mü? toplumda görmemiş herhalde ki, bekar olduğuma inanmıyorlar. * dindar insanlar çabuk evleniyor. buluyorlar da.

daha kötüsü var işte aslanım. evli sanılmak. sırf bu yüzden parmağıma hiçbir yüzük takmıyorum, çocukları çok sevmeme rağmen, yanıma gelen küçük çocukları kovuyorum. * adeta her hareketimle ''bekarım uleynnn'' diye bağırıyorum. ne zorum varsa? böyle de iyi aslında.

devamını gör...
cevabını bildiğim bir sorudur. ilahi dinleyerek büyüyen erkekleriz ve ilahi dinleyerek büyümüş kızlarla evlendirecekler bizi...siz bakmayın ilahi dinleyip büyüyen kızların bugünkü burun kıvırmalarına, sami yusuf konserinde sahneye başörtüsü atmasına... onlarla da bizden başkası evlenmeyeceği için biraz sabır bu işi çözecektir.
devamını gör...
mümin kişiyle aklı başında her kız çocuğu evlenebilir. sakınca yoktur. illa ki boynumuza fetva mı asalım. diye söylendiğim hede *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar