islami usullere göre kadın dövmek

hah hah hah... islami usullere göre kadın sevmenin gayesini yaşamayanların içindeki şiddet duygusuna çıkış aradığı girişim. kur'an'ı kerim'de ahlaksızlığa karşı, zarar vermeyecek şekilde dövme ruhsatı var, hz muhammed ise kadınlarına şiddet uygulayan erkekleri kınamış. bir ayette ise 'işler istenildiği gibi gitmiyorsa nikahın altında tutma, boşa' minvalinde bilgi veriyor.
devamını gör...
insan oğlunun tartışmacı yönünün tezahürü olan başlık. (kehf 54) sanki Allah'in her dediğini yapıyor bütün hassasiyetleri taşıyor aman aman yaşıyor en son aile hukuku içerisinde fahsiyat yapan yapibilecek duruma gelen kadının islami bütün süreçler islendikten sonra uygulanması gerektiğini düşündüğü durumu irdeleyen yazarların kasimaya çalıştığı mesele. dünyada bütün gayri islami memleketlerde herkes kadını el üstünde tutuyor biz müslümanlar da kadınları sabah akşam ibadet gibi dövüyoruz emir ya ince çubukla incitmeden vuruyoruz. Allah sevabımızı kabul etsin diye de dua ediyoruz. bırakın artık bu dine iftira atmayı ne insanı tanıyorsunuz, ne tarihi kabul ediyorsunuz, ne kendi doğanızi kabul ediyorsunuz, şimdi çıkıp bütün detaylariyla anlatılsa doğruyu kabul edeceklermis gibi mesele gündeme getiriyorlar.
devamını gör...
ilgili eylemi zamanında fazlası ile araştırdım sağlam bir abiden duyduğum şu oldu.
şimdi kızım adam eşine kızıp vallahi sana 20 sopa atıcam diyor. bir kere yemin etmiş onu atacak. bak günümüz erkeklerinden bahsetmiyorum sakın yanlış anlama. sarı süpürgeyi bilirsin. onun içindeki otlar gibi cılız 20 otu bağlayıp bir sopa yapıp vuruyor. hem can yakmamış hem yeminini yerine getirmiş oluyor.

o zamanlar kafama yatmıştı bu fikir. nolacak lan biz ki süpürge topuzu yemiş insanlarız demiştim. fakat bunu farklı yere çeken ruh hastası tipler var. yine de sakıncalı buluyorum.
devamını gör...
bazı yobazların inkar ettiği dinci aktivitesi. eşlerine en çok eziyet eden ve elaleme din irfan deyip evde terör estirenler aile içi şiddet eylemlerine kuran ve sünneti alet etmekten imtina etmezler. peygamberin bir defa hanımlarına el kaldırmadığını dile getiremezler, kadınlar dayak yediğine şükretsin diyecek kadar izandan merhametten yoksundurlar. cumhurreisleri bile tepki göstermiş :
devamını gör...
islami usullere göre kadın sevmek ‘ten daha çok rağbet gören dünya sözlük başlığı. islami konularda vurgu yapılan konular hep böyle konular oluyor. maalesef müslüman erkekler özellikle bu konuları saatlerce konuşmaktan çok zevk alıyorlar. bu konular detay konular. her şeyden önce islam güzel ahlaktır. en çok bunun üzerinde duralım, en çok bunu konuşmaya ihtiyacımız var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar