islamofobi

islamın önlenemez yükselişŸi karşŸısında batının duydugu korkunun genel adıdır. son dönemlerde, özellikle 11 eylülden sonra bu korku artmışŸ ve müslümanlara farklı gözle bakılmaya başŸlanmışŸtır.

aslında batı için yabancı bir kelime sayılmaz. zira haçlı seferlerinin düzenlenmesinin bir sebebi de bu korkudur.
devamını gör...
son zamanlarda yeniden hortlatılan özellikle avrupa ülkelerinde de yaşanan ekonomik krizin etkisi ile canından bezmiş halkı oyalamak adına empoze ettikleri nefret siyasetinin sonucudur. bir yerlerden tanıdık gelmiyor değil.
devamını gör...
zamanında kılıç kuşanarak at üzerinde cihan imparatorluğu kurma sevdasıyla Allahın adıyla savaşlara giren devlet-i ali osmaniye'nin ve öncesinin yaratmış olduğu eser. ara ara hortlamasıyla meşhurdur.
devamını gör...
islam dünyayı kucaklar, çünkü dünyanın buna ihtiyacı vardır, islamdan korkanlar ancak suizan sahipleridir. şeytanın yolundan gidenler de mutlaka olacaktır ve onlar hep korkacaklardır. olay yeni değildir, başlangıçtan beri böyledir.
devamını gör...
özellikle 11 eylül saldırılarıyla perçinlenen ve yıllardır yapılan müslüman terörist imajının neticesi. bu olgunun sonucunda da insanlar islamı araştırmayı bile göze alamamaktadırlar.
devamını gör...
ne kadar yazık. islamın doğudan yükselen bir güneş olması gerekirken, insanlara örnek bir din olması gerekirken, ilim ve irfan bayrağını en önde taşıyan bir din olması gerekirken, dünyaya verdiğimiz örneklere bak.
taliban , el-kaide, bitmek bilmeyen mezhep tartışmaları, sefahatçı arap yarım adası.
nerde ne zaman hata yaptık; ibni haldun , farabi , ibni sina , mimar sinan, hazerfan ahmed çelebilerden sonra güzel dinimi kimlerin eline bırakmışız.
islamın şu anki durumu bana hep istanbulun fethinde ki papazları hatırlatır. fatih sultan mehmet surlara girmiş , şehri fethetmiş, bir çağı kapatmış yeni bir çağı açmışken, meleklerin kanatları var mı yok mu diye tartışan gafil papazları.
böyle giderse islamifobi frenkistan için değil bizim için olacaktır
devamını gör...
bu ön yargıyı kırmak için hazırlanmış i am a muslim videosunda, oğlanımız avusturalya'da psikolojik baskı görmesine kendisi tahammül edemezken, ''islam umumi lavaboda ayağını çekinmeden kaldırıp abdest almaktır'' diye haykırdığında kendi halime baktım. hangimiz bir alışveriş merkezinde çekinmeden ayağımızı kaldırıp abdest alabiliyor ya da kafamızdan, ''ya birisi resmimi çekip, m.a.brand'a veripte türkiye'ye malzeme olurum'' diye düşünmüyor?...

müslümanları terörist olarak algılayan ya da güzelim ülkemde ibadetini yapanları potansiyel bin ladin olarak gören isamofobiklere izletilmesi şiddetle tavsiye edilen video,

devamını gör...
islamdan ve müslümanlardan mantık dışı bir korku duyma halidir.

kafirlere karşı cihad edicez, hristiyanları öldürücez, ateistleri süründürücez diyen kuduz olmuş bir müslümandan korkana islamofobik denmez.
merhaba ben yeni komşunuz muhammed size kek yaptım, kahveye bize bekleriz diyen müslümandan korkana denir.

(bkz: fobi)
devamını gör...
müslümanlar'ın sefalet içinde yaşayan, istisnasız hepsi zorbalıkla yönetilen diktatörlükerden ibaret ülkelerinde terörist yetiştiren, başlarına gelen her kötü şeyi kendileri gibi olmayanlardan bilen cahil insanlar olmaları, ve en kötüsü de gittikleri yerlerde bu aşağı kültürü yeşertmek istemeleri nedeniyle çok da anlaşılmaz olmayan durum.
devamını gör...
türkiye'de özellikle laik kesimde sık rastlanan bir rahatsızlıktır. belirtileri gayet açıktır. geceleri kara çarşaflı öcüler görür kan ter içerisinde uyanırlar. sokakta denk geldikleri herhangi bir başörtülünün bacaklarına kezzap dökeceği sanrısına sahiplerdir. onlar için her sakallı potansiyel bir canlı bombadır. çarşamba gibi semtlerin uzağından bile geçmeye korkarlar. bu ve benzeri belirtilerden kolayca tespit edilebilecek bu hastalar için maalesef bir tedavi yöntemi henüz geliştirilebilmiş değildir. çünkü tedaviye cevap vermezler. onlar için yapılabilecek en iyi şey kendi hallerine bırakmaktır. bu hastaları senede bir veya iki kez bir araya toplayıp malum sloganlar eşliğinde bağırmalarını sağlamak sağlıkları ve çevreye zarar vermemeleri açısından gerekli ve yeterlidir.
devamını gör...
isviçre nin minareleri yasaklamasıyla birlikte tekrar gündeme gelmiş fobidir. minarelerin yasaklanması da müslümanlaşmaktan korktukları içindir. biz neden kilise, manastır vs kapatmadık, çanlarının çalmasına ses çıkarmadık. biz hristiyanlaşmaktan neden korkmuyoruz? çünkü biliyoruz ki islam son din, hak din ve onu bilen kimse ondan vazgeçmeyecektir.
devamını gör...
batı dünyasının sovyet rusya yıkıldıktan sonra yarattığı yeni fetiş. önce ötekileştiriyorlar, sonra yabancılaştırıyorlar en sonunda da yabancılaştırdıklarını düşman ilan ediyorlar. amaç yeni bir dehşet dengesi oluşturup batı toplumunun tekamülünün sekteye uğramasını önlemek.
devamını gör...
fransa'da ülkenin kuzeyindeki bir şirkette staj yapmakta olan muhammed isimli genç, telefonda müşterilere arapça ismiyle kendini tanıtmak isteyince şirketten kovuldu. 19 yaşındaki muhammed’e şirket yetkilisi ‘muhammed ismi yaygın bir isim değil, telefonda müşterilerimize kendini alexandre olarak tanıtacaksın’ talimatını verdi..

mailime daha bir kaç dakika önce düşen 2010 fransa raporundan sadece bir örnek, hala islamofobi olduğunu düşünmeyen müslümanlar ne der bu işe acaba?

devir hicret devridir ve devir her ne olursa olsun islamı eğip bükerek modernleştirerek değilde sahabe gibi yaşayarak temsil edip hal ve hareketle yaşayıp bu algıyı yok etmeye çalışmaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar