ismail altunsaray

boguk ve yanik sesini baglamasiyla kusursuz bir seviyede birlestiren kirsehirâ´in yeni gülü adayi. elbet bir neset ertas beklemiyoruz kolay kolay, lakin ustalardan beri o diyarlardan da pek ses cikmiyor. umariz ki bu ses aradigimiz olani olsun.
devamını gör...
vatani görevini bitirmek üzere olan kışehirli üstad. bozlakları süper okumasının yanı sıra bağlama virtüözüdür de. kubat, zara yada trtde çalarken bolca görülüebilir.

devamını gör...
böyle bişey yok. neşet ertaşın varisidir şusudur busudur. bunları bi kenara bırakalım şimdi. böyle bişey yok. tufan altaş sazını asmadan böyle söylemlere girişmek ne kadar doğru arkadaşım, sorarım sana. buna cevap verir misin, önce buna cevap ver bi kere. ismail altunsaray da iyidir o ayrı. bozlakta okuyor ama çok şehirli anlatabiliyor muyum hocam çok şehirli. sesinde şehrin havasını hissetmememiz lazım. diğ mi ama

not: haksızsam haksızsın de.
devamını gör...
kırşehir'li ismail olarak da tanınır, son albümü "incidir" yakın zamanda çıkmıştır, bal gibide neşet ertaş'ın varisidir, lisans eğitimini i.t.ü türk musikisi devlet konservatuvarı’nda, yüksek lisansını haliç üniversitesi sosyal bilimler enstitüsünde yapmıştır. i.t.ü türk musikisi devlet konservatuvarı’nda ‘öğretim görevlisi’ olarak hizmet vermiştir, hal böyleyken gidip kırşehirde düğünlerde de çalıp söyler. mektepse mektep, alaysa alay. çokta mütevazi bi kardeşimizdir yolu açık olsun.
devamını gör...
yeni nesil bozlak ustası. neşet ertaş, hacı taşan, çekiç ali gibi üstadların mirasını sahiplenmiş yetenek. trtde tanıdık kendisini. itü thm konservatuaru mezunudur. bu kasım ayında incidir ismiyle bir de albüm çıkardı. bana sorarsanız trtdeki canlı bozlak performansları çok daha iyidir albümünden. yine de piyasadaki ortalama halk müziği albümlerinden kat be kat iyi bir albüm olmuş. orta anadolu türkülerini, bozlak sevenler için yeni bir umuttur.
devamını gör...
kırşehirlidir. küçükkene bir doğum gününde kendisine hedaye edilen sazı eline bir almış ve kendini bugünlerde albüm sahibi biri olarak bulmuştur...
devamını gör...
sesı toprak kokan anadoluyla bezenmiş bir üstad.

konya'da kuzenimin düğününe gelmişti. yaklaşık 3 saat boyunca böyle acı acı türküler söyledi. ağlamaktan içim çıktı. hiç söz söylemeden, saz çalsa bile insanın yüreğinin bam teli titremeye başlıyor ki.
devamını gör...
erciyes universitesi nde bu yil bahar senliklerine gelmis ancak beklenen ilgiyi gorememistir.hakeza sahsim ve bir cok tanidigi adini ilk defa duymustur.konserden 2 gun sonra adamin neset ertas ogrencisi oldugunu,trt de calistigini ogrendik.ana fikir;kendimi neset ertas i tanimayan nil karaibrahimgil gibi hissettim ama simdi gecti.
devamını gör...
mütevazi,yanık bi orta anadolu çocuğhttp://u.geçtiğimiz günlerde niğde'nin kemerhisar kasabasında yapılan uyduruk bi festivale gitmemin sebebidir. bağlamayı ağlatır. varlığı, bozlak severler için neşet ertaş'ın ölümünden sonra daha bi kıymetli olmuştur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar