ismail metin temel

2. ordunun yeni komutanı. Allah yardımcısı olsun görevi sahası çok zor. inşallah kaçakçılığa bulaşan askerleri de temizler.
devamını gör...
jandarma asayiş kolordu komutanı iken şehir operasyonlarını bizzat yöneten, 2. ordu komutanı olarak da fırat kalkanı ve zeytin dalı operasyonlarının ekran arkasındaki harekat liderliğini yapan babayiğit korgeneral. kendisi tsk'nın dağ kadrosundandır* ve sadece görüntüsü bile adamoğlunu korkutmaya yeter. ordu'nun en kıymetli subayı bu adamdır. memleket bu adama çok şey borçludur.

darbe gecesi kendisini almaya gelenlere "siz bekleyin ben sizi almaya geliyorum" diyerek mertliğini göstermiştir.
devamını gör...
fırat kalkanı ve zeytin dalı operasyonlarındaki başarısı herkesin malumu. fetö'nun 15 temmuz darbe girişiminde de gebertilen semih terzinin suikast listesindeydi.

şimdi gel bakalım maarrem ince'nin hedefinde. apoletlerini sökecekmiş! erdoğan, muharrem beyi eleştirirken o da ordaymış ve alkışlamış. videoyu izlemedim, nasıl bir görüntü ortaya çıkmış bilmiyorum.

belki görüntü hoş olmayabilir, belki alkışlamasaydı daha iyi olurdu falan. ancak apoletlerini sökeceğim vs. bu tür şeyler de doğru değil. ismail metin temel canını ortaya koyarak vatan savunması yapıyor ki gayreti büyük.

yapma maarrem, etme böyle. çünkü bu gaz 24 haziran gecesi bitebilir.
devamını gör...
şaklabanların apoletlerini sökmekle tehdit ettiği komutan.

birincisi erdoğan dan önce bir komutana böyle bir tehdit savursanız kazığa mı oturtulur yoksa muhtıra mı yerdiniz önce onu düşünün.

ikincisi kanunlarda yeri olmadığı halde bir parti başkanına askeri tören düzenleyen şu başkanınızın arkasındaki komutanın apoletlerini de sökecek misiniz?

devamını gör...
--- alıntı ---

ağır yaralı olarak şırnak'taki askeri hastaneye kaldırılan şeref bulut son nefesini verirken yanı başındaki tugay komutanı tuğgeneral ismail metin temel 'e şu sözleri fısıldıyor:
"komutanım,anam,ailem sizlere emanet" temel paşa şehidin son sözünün gereğini 11 yıldır yerine getiriyor.

--- alıntı ---
edit: eksi vermeniz umurumda değil ancak, eksi veren arkadaşlar resmin, alıntının neresini beğenmediniz acaba? önyargılı olmayın, tanımı kendi içinde değerlendirin. tabi bu kapasite varsa...

devamını gör...
başarılarından yahut iyi bir insan olmasından dolayı eleştirilmemiş, siyasette taraf olmasından dolayı eleştirilmiştir. eleştiriler yerden göğe kadar doğrudur. ısrarla sapı samanı birbirine katmaya çalışmanızı anlamıyorum. adamın başarısı ayrı değerlendirilir ve takdir edilir, adamın yanlışı da ayrı değerlendirilip eleştirilir. her iyi iş yapana memleketin tapusu mu verilsin istiyorsunuz anlamıyorum ki.

edit: siyasilerin masasına meze olmuş kişi için istediğiniz kadar yedirmeyiz deyin, o çoktan kılçıklarına kadar yenmiştir ve yiyenler şu anda dişlerinin arasını temizliyorlar. ha gerçekten yedirmek istemiyorsanız, adamı masasına meze yapana bir çift lafınız olur. erdoğan'ın adama birazcık saygısı olsaydı, o iftarda siyasi rakiplerini eleştirmekten kaçınır, komutanı da böyle bir durumda bırakmazdı.
tekrardan dediğim gibi, komutan çoktan yendi bile. artık memleketin ortak bir değeri değil, akp'nin paşası olarak kabul edilecek. istediğiniz kadar yedirmeyiz deyin.
devamını gör...
versin istifayı akp il başkanı olsun o zaman madem siyasetin bu kadar içinde kimse bir şey demez.
üzerinde türk ordusunu üniforması varken siyaset yapamazsın yaparsan bu lafları da yersin.
sen türkiye nin askerisin, akp'nin değil.
devamını gör...
ben olaya farklı bir açıdan bakmak istiyorum.

2000'li yıllara kadar askeri kurumların başındaki generaller; hükümetlerin, siyasilerin ve kendinden farklı düşünen herkesin tepesinde demoklesin kılıcı gibi hep sallandı durdular. biz çocukken asker veya polis gördük mü kaçacak delik arardık. lisede okurken evime adapazarı ekspresi ile gidip geliyordum. yine trenle eve dönmek için tren beklerken bir polis tren istasyonundaki bir boyacı çocuğu sebepsiz yere tekme tokat dövüp tren raylarına attı. ben de onlara bakıyorum diye beni de yanına çağırdı. kravatımı sonuna kadar sıkıp en az yarım dakika beni nefessiz bıraktı. sebebi ise neden ona kötü kötü bakmışım ! sonra da son adapazarı trenini kaçırayım diye beni nezarete attı. tren gidene kadar çıkarmadı. o gece sabaha kadar okul elbisemle banliyo trenlerinde yattım.

eskiden asker polis kendini bir nimetten sanıyordu. halkı küçük görüyorlardı. resmen burjuva bir kesim oluşmuştu. ama şimdi herkes biliyor ki asker, polis halkın efendisi değil, halkın hizmetçisidir. o polis aynı şeyi yine yapsın, ikinci gün polislikten ihraç edilir.

son sözüm şu;
bir devlet memurunun açıkça taraf olması doğru bir durum değil ancak;
siyasetçiler askeri alkışlayacağına, askerin siyasetçiyi alkışlaması bin kat daha iyidir.
devamını gör...
iyi bir askerdir, askeri zekası muazzamdır, memleketin yetiştirdiği askeri değerlerdendir; kimsenin lafı yok. zaten mesleğindeki icraatlar ile ilgili kimsenin söz söylemeye hakkı yok.

ve lakin, konuyu evirip çevirip allem edip kallem edip ince'nin sanki askerliği ile ilgili bir laf etmiş gibi eleştirilmesini anlamıyorum.

cumhurbaşkanı sıfatı ile akepe genel başkanı bir diğer cumhurbaşkanı adayını eleştiriyor, komutan şak şak şak alkışlıyor. arkadaş; bu memleket ordunun siyasete karışmasından/alet edilmesinden yeterince çekmedi mi? bunda anlamayacak ne var? 15-20 gün sonra muharrem ince başkan olup da tayyip erdoğan'ı eleştirir ise onu da mı şakşaklayacak? adı iki yüzlülük olmayacak mı? erdoğan çıkıp bağırıyor şimdi ''ben hepsinin paşasıyım!'' diye; ince başkan olur da siyasi bir eleştiri yaparken aynı komutan alkışlamaz ise isyan bayrağı çekmiş algısı mı yaratılacak? ben size manşetleri söyleyeyim.

''şoook şoook... masadaki herkes alkışladı, komutan yüzünü çevirdi!''

öte yandan... orduda şahısların yüceltilmesi kadar da tehlikeli bir şey yoktur; bunu da harp okullarında ayrıca öğretirler. bu memleket adı duyulsun ya da duyulmasın yüzlerce askeri deha yetiştirmiştir, yetiştirmeye de devam edecektir. yüzlerce kahraman subayımız vardır, olmaya da devam edecektir.

bu mevzunun, hakimlerin düğmesiz cübbelerini cumhurbaşkanı karşısında iliklemeye çalışmalarından farkı yoktur. siyasi boyunduruğa işaret eder.

ordunun siyasi bir akıma çekilmesi ile bir vakfın kucağına itilmesi ile arasında fark yoktur. 15 temmuz'da en acı haliyle yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz.

madem öyle... yanlış siyasi hamlelere isyan eden, kardeşi şehit olan albayın niye apoletlerini sökmeye kalktınız? eleştirdi diye mi? şakşaklarken sorun yok, eleştirirken mi var?

bu memleketin siyasi lider alkışlayan askere ihtiyacı yok. bu memleketin ordu içinde siyasi reaksiyona hiç ihtiyacı yok.
devamını gör...
askeri başarılarını övüp siyasi konuşmayı alkışladığı için de eleştirdiğim, eleştireceğim general.

balkan harbini hatırlatırım size...

kıyrıtık balkan devletlerinin osmanlı ordusunu perişan ettiği savaştır... osmanlı subayları siyasi olarak muhalif oldukları komutanlarının emirlerine itaat etmemiştir ve osmanlı ordusu yenilmiştir. kaybedilen verimli topraklar, vergileriyle devlete gelir sağlayan önemli liman ve ticaret şehirlerinin elden gitmesi, istanbul'a ve oradan da anadolu'ya göçmek zorunda kalan yüz binlerce muhacir... savaşın bedelini ödeyen koskoca bir devlet ve millet.

sen bugün cumhurbaşkanı adayı bir siyasiyi eleştiren cumhurbaşkanı adayını alkışlarsan yarın başkası da başkasını alkışlar. bunun önüne geçemezsiniz. tayyip beyi alkışlayan subayı koruyup mesela muharrem beyi alkışlayan subaya ceza verirseniz o orduya nifak tohumu ekmiş olursunuz, fitneye sebep olursunuz. bu devlete ve millete en büyük kötülüğü yapmış olursunuz.

yoksa birilerinin amacı bu mu???
devamını gör...
askeri vesayeti bitiriyoruz deyip fethullahçılarla beraber orduyu hallaç pamuğu gibi atan tsk nın itibarını zedeleyen andavallı akpliler bir askerin siyaseten taraf olmasına alkış tutuyor ya siz ne zaman adam olacaksınız ? keşke o asker sevginizi doğru yerde gösterebilseydiniz suçsuz askerler can verdi hapislerde ! bir türlü kafaları basmıyor bu taraf olma işi yarın bir gün aleyhimize dönerse ne yaparız ? o kadar inanmışlar ki akp yüzyıl buraların sahibi sanki . Allah beyin vermiş az kullanın gözünüzü seveyim .

tanım : askeri başarılarını yaptığı hareketle gölgelemiş komutan artık zor toparlar geçmiş ola .
devamını gör...
yaptığı hareket büyük olasılıkla kasıtlı değildi. videoyu izleyince ben o kanaate ulaştım ki kendisini bilenler o tarz siyasi istikbal arayışında olacak biri olmadığını yazdılar. ama gene de yanlış yanlıştır.
devamını gör...
gerek duruşu, gerekse karakteri ile hak etmiş olduğu orgenerallik rütbesine bugün ulaşmış kahraman türk subayıdır. apoletlerini sökmeye çalışanlara inat, apoletine bir yıldız daha eklemiştir.
şimdi pkk'lılar, fetö'cüler düşünsün...
devamını gör...
genel kurmay denetleme ve değerlendirme başkanlığına atanmış. hayırlı olsun da ben bu başkanlığın adını ilk defa duyuyorum...
devamını gör...
başarısı cezasız kalmamış. operasyon üstü ikinci ordu komutanlığından alınmış ve birde karargahta bir korgeneralin altına verilmiş. direk çağırıp yüzüne sövseydiniz bari. bu çapsızlık bu devleti bitirecek.
devamını gör...
muhtemelen bir hareketlenmenin varlığından şüphelenildiği için güvenilir birinin kontrolüne verilmiş birim... bilmeyenler için söylüyorum... denetleme ve değerlendirme başkanlığı genelkurmayın iç istihbaratının olduğu yerdir...

hani eleştirdiğimiz fetöcülerin ilk ele geçirdiği yerlerden biridir...

genelkurmay içindeki en kilit noktalardan biri olarak kabul edilir... diğeri de eğitim başkanlığıdır...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar