ismail tunçbilek

soy ismine yaraşŸır şŸekilde bağŸlama çalan büyük üstad. henüz 16 yaşŸında iken ibo showda ibrahim tatlısese çaldı. müzikal anlamda gelişŸmek uzun süre mısırda yaşŸadı. bir çok albümde enfes icraları bulunur. yakın zamanda hüsnü şŸenlendirici ve aytaç doğŸan ile birlikte çıkardıkları taksim trio albümünde müthişŸ performansı dinlenebilir.
devamını gör...
elektro bağlama üstadı. taksim trio'nun 3 elemanından birisi. tarzında lider ve duygulu insan. bağlama çalarken sağa sola dönüp göz kırpma tribinin mücidi. ayrıca şarkıda söyler, hem de güzel söyler.

http://www.cogitosozluk.net...


derler ki müzik ruhun gıdasıdır. biz tercihimizi fast food olarak kulanmıyoruz. o yüzden şikayetimiz fazla kilolarımızdan, değil amansız dertlerimizden.

mavra
devamını gör...
türkiye'nin bağlama alanında en iyi isimlerinden biridir. kendine has üslubuyla bağlamayı adeta konuşturmaktadır.
'derdin ne' en çok bilinen şarkılarındandır. ben kendisini ilk kez taksim trio grubunda tanımıştım. yanlış bilmiyorsam yakın zamanda bir solo albümü çıkacaktır.
devamını gör...
sanat müziği saz eserleri repertuvarını daha küçük yaşta, babasından gizli bağlama çalışırken tamamlamış olduğunu duyduğum bağlama üstâdı. virtüozitesine hayran olunası insan.
devamını gör...
tam anlamıyla bir bağlama üstadı. bağlamayı resmen konuşturuyor.
taksim trio albümleri dışında solo albüm de çıkarmıştır.
türkiye'nin bağlama alanındaki yaşayan efsanelerindendir.
devamını gör...
taksim trio ile ya da sade her türlü kafa buldurur. ismail isminden bağlamacıdır. bir de adaşı vardır ki ismail altunsaray nam-ı diğer deli ismail ya da kırşehir'li ismail o da efsanedir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar