ismailağa cemaati

televizyondan gördüğŸümüz kadarıyla şŸekilci bir dini anlayışŸa sahip olan, sakallı, şŸalvarlı adamların cirit attığŸı, dini şŸekle indirgeyen cemaat. başŸka yerlerde aynı cemaatin farklı kolları var mıdır bilmiyorum ancak cübbeli ahmet hoca'nın * başŸını çektiğŸi cemaat bana kalırsa bir çeteden farksızdır. bakınız cübbelinin videolarına, eleşŸtirmediğŸi hoca kalmamışŸtır, güya ehl-i sünnet'i korumaktadır, ama kertenkele öldürmek gibi akla ziyan bir işŸi resulullah'ın bir sünneti olarak göstermekten de çekinmemektedir. son dönemde cemaatin içinden yükselen farklı sesler, deniz baykal'ın cübbeli'ye geçmişŸ olsun demek için açtığŸı telefon ve son olarak taraf gazetesi muhabirine yaptıkları tehdit kafalarda soru işŸaretleri oluşŸturmaktadır.

uzak durmakta fayda vardır, zira 28 şŸubat sürecinde gündemi yoğŸun bir şŸekilde işŸgal eden müslüm gündüz, fadime şŸahin vb. şŸarlatanları hatırlatmaktadır bana bu cemaat.
devamını gör...
takva yaşamak cemaate girmenin ilk şartı olarak kabul edilmektedir.cemaatin başında muhterem mahmut ustaosmanoğlu bulunuyor olsa da son yıllarda artan rahatsızlıkları nedeniyle cemaatinde klavuzu cübbeli ahmet hoca olmuştur.

cemaatin en önemli özelliği konumudur.
ismailağa fatih çarşamba da konuşlanmıştır.normalda giyim kuşamları itibariyle radikal islamı temsil eden bir cemaatin istanbulun göbeğinde bu şekilde klikleşmesine devletin izin vermesi düşünülemez.peki bu grubun imtiyazı nedir?
üzerinde düşünülmesi gereken budur.
devamını gör...
''diğer cemaatlere geçişte truva atı olarak kullanılmak istenen ismailağa cemaati bir süredir ergenekon tartışmalarının gölgesinde iç iktidar savaşı yaşıyor, deyim yerindeyse içi ajan kaynıyor.'' * *
devamını gör...
--- alıntı ---
insana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Pakistan'da yaraların sarılması için acil yardım çalışmaların yanı sıra kalıcı konutlara da başladı. İlk etapta 25 ev tamamlanarak selde evlerini kaybeden ailelere teslim edildi. Açılan köye ismailağa köyü ve mahmud ustaosmanoğlu külliyesi adı verildi.
--- alıntı ---

http://www.dunyabulteni.net...
devamını gör...
cubbeli ahmed hoca neden salvar giriyorsunuz sorusuna, cunku erkek pantolon giyerse arkasinda namaz kilan, pantolon giyen erkegin kicina gozu kayabilir diye cevap vermisti.
devamını gör...
bir çok kişinin bilip bilmeden saldırdığı cemaat. müntesibi değilim, organik bağım yok. ama şunu iyi biliyorum ki bir çok insanın hidayetine vesile olmuş cemaattir. klavye başında sıkı atıp tutuyoruz, hımm bu olmamış, şöyle yapsalar, böyle etseler diye gevezelik ediyoruz da kaç kişiye islamı anlattık, kaç insanın kendisyle yüzleşmesine sebep olduk. oturup düşünelim, ondan sonra bu cemaate laf atalım. adamlar çatır çatır çalışıyor sevgili abim. içinde yanlış davranan insan elbette vardır, lafım yok. lakin artılarının yanında eksileri neredeyse silik kalıyor. azıcık insaf edek yahu!
devamını gör...
üyesi olmamama rağmen , türkiye de ehli sünnet in kalesi olduğunu düşündüğüm , islam nişanlarını en şeklide temsil etmeye çalışan , dinler arası diyalog zırvasına ve iran etkisini canına dişine takarak kırmaya çalışan bu uğurda 2 hocasını şehit veren muhterem insanlardan oluşan cemaat , Allah mahmut hocaya ve talebelerinin yardımcısı olsun ( amin)
devamını gör...
hükümetin eğitimi 13 yıl zorunlu hale getirmeye çalışması tam anlamıyla bir skandaldır.ya kardeşim bi kere zorunlu eğitim ne demek ya herkes lise bitirmek zorunda mı bu ülkede.liseler de lise http://olsa.bi kere herkes aynı kapasiteye sahip değildir.insanlar hep farklı istidatlarda ve fıtratlarda yaratılmıştır.berber veya şoför olmak için de zorunlu eğitim mi almak gerekiyor.neden farklı insanları yani okumaya hevesli olmayan ya da kapasitesi okumak veya bi yerlere gelmek için yetersiz olan insanları yıllarca zorunlu eğitim denen saçmalık adına madur ediyorlar anlayabilmiş değilim.bir de başörtüsü meselesi var http://tabii.başörtüsü tartışmasız bir şekilde farzdır.liselerde ve ilköğretim okullarında hala takılması yasaktır.sen bu yasayla kızları da okumaya zorlayacaksın hem de başı açık olarak."kızlar bi yere gelmek adına başörtüsünü geçici olarak takmayabilir" diye fetva veren adamın da alnını karışlarım.
devamını gör...
cemaatin sözcüsü cübbeli sakalın ısrarla farz olduğunu söylemektedir.gerekçesi de ali haydar efendi nin mahmut efendiye söylediği şu sözler
-oğlum mahmut ben bütün bilgi birikimime dayanarak sakalın farz olduğu kanaatine vardım.sakal farz de oğlum korkma.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar