ismailağa cemaati

televizyondan gördüğŸümüz kadarıyla şŸekilci bir dini anlayışŸa sahip olan, sakallı, şŸalvarlı adamların cirit attığŸı, dini şŸekle indirgeyen cemaat. başŸka yerlerde aynı cemaatin farklı kolları var mıdır bilmiyorum ancak cübbeli ahmet hoca'nın * başŸını çektiğŸi cemaat bana kalırsa bir çeteden farksızdır. bakınız cübbelinin videolarına, eleşŸtirmediğŸi hoca kalmamışŸtır, güya ehl-i sünnet'i korumaktadır, ama kertenkele öldürmek gibi akla ziyan bir işŸi resulullah'ın bir sünneti olarak göstermekten de çekinmemektedir. son dönemde cemaatin içinden yükselen farklı sesler, deniz baykal'ın cübbeli'ye geçmişŸ olsun demek için açtığŸı telefon ve son olarak taraf gazetesi muhabirine yaptıkları tehdit kafalarda soru işŸaretleri oluşŸturmaktadır.

uzak durmakta fayda vardır, zira 28 şŸubat sürecinde gündemi yoğŸun bir şŸekilde işŸgal eden müslüm gündüz, fadime şŸahin vb. şŸarlatanları hatırlatmaktadır bana bu cemaat.
devamını gör...
takva yaşamak cemaate girmenin ilk şartı olarak kabul edilmektedir.cemaatin başında muhterem mahmut ustaosmanoğlu bulunuyor olsa da son yıllarda artan rahatsızlıkları nedeniyle cemaatinde klavuzu cübbeli ahmet hoca olmuştur.

cemaatin en önemli özelliği konumudur.
ismailağa fatih çarşamba da konuşlanmıştır.normalda giyim kuşamları itibariyle radikal islamı temsil eden bir cemaatin istanbulun göbeğinde bu şekilde klikleşmesine devletin izin vermesi düşünülemez.peki bu grubun imtiyazı nedir?
üzerinde düşünülmesi gereken budur.
devamını gör...
''diğer cemaatlere geçişte truva atı olarak kullanılmak istenen ismailağa cemaati bir süredir ergenekon tartışmalarının gölgesinde iç iktidar savaşı yaşıyor, deyim yerindeyse içi ajan kaynıyor.'' * *
devamını gör...
--- alıntı ---
insana değer veren dernekler federasyonu (iddef), pakistan'da yaraların sarılması için acil yardım çalışmaların yanı sıra kalıcı konutlara da başladı. ilk etapta 25 ev tamamlanarak selde evlerini kaybeden ailelere teslim edildi. açılan köye ismailağa köyü ve mahmud ustaosmanoğlu külliyesi adı verildi.
--- alıntı ---

http://www.dunyabulteni.net...
devamını gör...
tek kızları değil mümkünse erkek çocuklarını da okutmayan cemaattir.
devamını gör...
ergenekon san??? erol ölmez'in itiraflar? oldukça ilginç. patrikhanenin cemaati susturma çabas?ndan dolay?s? ile cinayetlerden bahsediyor. oldukça dikkat çekici:
(bkz: ( #3812411) )
devamını gör...
cubbeli ahmed hoca neden salvar giriyorsunuz sorusuna, cunku erkek pantolon giyerse arkasinda namaz kilan, pantolon giyen erkegin kicina gozu kayabilir diye cevap vermisti.
devamını gör...
bir çok kişinin bilip bilmeden saldırdığı cemaat. müntesibi değilim, organik bağım yok. ama şunu iyi biliyorum ki bir çok insanın hidayetine vesile olmuş cemaattir. klavye başında sıkı atıp tutuyoruz, hımm bu olmamış, şöyle yapsalar, böyle etseler diye gevezelik ediyoruz da kaç kişiye islamı anlattık, kaç insanın kendisyle yüzleşmesine sebep olduk. oturup düşünelim, ondan sonra bu cemaate laf atalım. adamlar çatır çatır çalışıyor sevgili abim. içinde yanlış davranan insan elbette vardır, lafım yok. lakin artılarının yanında eksileri neredeyse silik kalıyor. azıcık insaf edek yahu!
devamını gör...
üyesi olmamama rağmen , türkiye de ehli sünnet in kalesi olduğunu düşündüğüm , islam nişanlarını en şeklide temsil etmeye çalışan , dinler arası diyalog zırvasına ve iran etkisini canına dişine takarak kırmaya çalışan bu uğurda 2 hocasını şehit veren muhterem insanlardan oluşan cemaat , Allah mahmut hocaya ve talebelerinin yardımcısı olsun ( amin)
devamını gör...
hükümetin eğitimi 13 yıl zorunlu hale getirmeye çalışması tam anlamıyla bir skandaldır.ya kardeşim bi kere zorunlu eğitim ne demek ya herkes lise bitirmek zorunda mı bu ülkede.liseler de lise http://olsa.bi kere herkes aynı kapasiteye sahip değildir.insanlar hep farklı istidatlarda ve fıtratlarda yaratılmıştır.berber veya şoför olmak için de zorunlu eğitim mi almak gerekiyor.neden farklı insanları yani okumaya hevesli olmayan ya da kapasitesi okumak veya bi yerlere gelmek için yetersiz olan insanları yıllarca zorunlu eğitim denen saçmalık adına madur ediyorlar anlayabilmiş değilim.bir de başörtüsü meselesi var http://tabii.başörtüsü tartışmasız bir şekilde farzdır.liselerde ve ilköğretim okullarında hala takılması yasaktır.sen bu yasayla kızları da okumaya zorlayacaksın hem de başı açık olarak."kızlar bi yere gelmek adına başörtüsünü geçici olarak takmayabilir" diye fetva veren adamın da alnını karışlarım.
devamını gör...
bu sefer ki bahaneleri hoca efendi hazretlerinin biricik torununun saadet'ten milletvekili adayı olmuş olmasıymış. *
devamını gör...
cemaatin sözcüsü cübbeli sakalın ısrarla farz olduğunu söylemektedir.gerekçesi de ali haydar efendi nin mahmut efendiye söylediği şu sözler
-oğlum mahmut ben bütün bilgi birikimime dayanarak sakalın farz olduğu kanaatine vardım.sakal farz de oğlum korkma.


devamını gör...
gündeme tek düze bakan, hiç geniş düşünemeyen, siyasete dair hiç bi b.k bilmeyen, ''şeyhım ne diyorsa doğrudur'' ayağıyla hareket eden cemaat.
devamını gör...
çılgın projeye dair öyle bi' yorum getirmişler, öyle bi' tevil yapmışlar ki gülemedim bile. beni o raddeye getiren cemaatin ta kendisi.
devamını gör...
milyonlarca kişiye islamı tebliğ eden ,gavura gavur diyebilen , islam nişanelerini korkusuzca uygulayan, din ile ticareti birbirine karıştırmayan , kimseyi bir dergiye ya da gazeteye abone olmaya zorlamayan , islami kuralların uygulanmasında hiç bir zaman taviz vermeyen asrı -saadet çizgisinde bir islam görüsü ve hayat tarzı hedefleyen cemaat.
devamını gör...
kendi halinde, kendi küçük gruplarında yaşayan, toplumda belirgin kontrast oluşturan, çevre sosyal yapıya yarar yada zarar vermeyen islami topluluk. islamı daha çok kendi iç dünyalarında yaşamayı tercih ederler. ticaretleri aynen devam eder. bir kısmının geçmişinde her türlü kötü alışkanlık olduğundan geçmişlerine ait insanları görmek istemezler. yani sonuçta farklı görünseler de aslında tipik türk davranışları gösterirler.
devamını gör...
cübbeli nin bu tarikatın ne kadarını temsil ettiği bilinmediğinden ve şeyhleri saygıdeğer bilindiğinden cübbeli nin hatalarına ortak değildir diye hüsnüzann ettiğimiz camiadır.
devamını gör...
fener rum patrikhanesi ile aynı "hinterland"'ı paylaşır.

patrikhane, sahip olduğu alanı genişletmek, yerleşim olarak daha geniş bir alana yayılmak için civarındaki ev ya da arsaları almak istese, para yerine yerine cemaatlerine daha fazla bağlı olan bu insanları ikna edemez.

sanki patrikhaneyi çevrelemiş gibi, çarşamba, yavuz selim, fener, balat bölgelerinde yerleşik olan en gelenekçi, en fazla görsel islami simgeye sahip bu cemaatin, patrikhane etrafındaki bu yoğunluğunu hep anlamlı bulmuşumdur.

müntesipleri, diploma yönüyle değerlendirildiğinde diğer cemaatlere göre daha zayıf kalsalar da, sadece vaazlarda duyduklarından ibaret bir algıları ve bilgi birikimleri olsa da, samimidirler. ama bu yönleriyle manipüle edilmeleri daha kolaydır.

yakın geçmişte, mahmut hoca'dan bayrağı devralacak iki yetişmiş insanının alenen, gün ortasında, göz göre planlı bir şekilde şehid edilmeleri nedeniyle sıkıntılı günlere gebedir.

şimdilerde medya'da sıkça gördüğümüz cübbeli ahmet hoca, bir bölen olarak yakın zamanda gündeme gelecektir, zaten şu an bile bu bölünmüşlüğün sesleri duyulmaktadır.

Allah yardımcıları olsun.
devamını gör...
neml suresi - 88. ayet-i kerimeyi hatırlatan diyar...

denilirki yaşananların mekana sirayeti vardır... huzur yurdu...

tedhişe devam;

devamını gör...
büyük bir yanlışın içerisinde. büyük bir ihtimal de mahmut efendi hazretlerinin bu konuyla alakası yok hatta bilgiside yok. efendi hazretleri sağlık sorunları dolayısıyla çoğu şeyden habersiz. nakşibendiliğin en güzel kollarından olan bir cemaati futursuzca siyesetin içine çekmek rey belli etmek vicdanları rahatsız etmektedir. umarım yapılan yanlıştan gün içerisinde dönüp bir tekzip yayınlarlar.
devamını gör...
cemaatin kesin tavrı sadece hiç bir partiye meyletmemektir.
birileri boş yere sağa sola çekmesinler.
devamını gör...

--- alıntı ---
diğer tasavvuf ehli camaatlerden çok farklı bir çizgiye sahip cemattir. öyle ki radikal/tevhidi çizgideki arkadaşlar dahi tüm tasavvufu gözü kapalı tekfir ederken, aktif cihad bölgelerine mücahid yahut maddi yardımı yollayan ender tasavvuf cemaatlerinden olan ismail ağa cemaati'ne daha aklı selim yaklaşmaktadırlar.

peki ismail ağa cemaati'ni diğer cemaatlerden ayıran en büyük unsur nedir? kanımca bu soruya verilecek en güzel yanıt sisteme dahil olmayışı, sistemle sürdürdüğü büyük mücadele olsa gerek. anadolu'da onlarca nakşibendi gurubu var. ama bu gurupların çoğu sisteme entegre olmuştur. bu cemaatler bataklıktaki sinek peşinde koşarken ismail ağa cemaati direk bataklığı hedef aldı. inkılap adı altında halka uygulanan istibdata; sedefteki inci gibi olan çarşaflı hanımları, sahabe tasvirli cübbeli sakallı erkekleri, korkusuzca söylenen cihadi ve tevhidi söylemleri, sokaklarını ağzı yasin'li misk kokulu çocuklularının süslediği çarşamba'sı ile her daim direniş göstermiş bir cemaattir. avrupa kültür başkenti'nde islam kültürünün en canlı örneğini sergiliyorlar resmen.

işbu nedenlerden dolayı 87 yıllık cumhuriyet tarihinde hemen hemen hiçbir tasavvuf cemaatinin başına gelmeyen bu cematin başına geldi. bir çok imamları şehid edildi. müritlerine olmadık işkenceler yapıldı. mülklerine el konuldu vs. ama bu cemaat hiçbir zaman onurlu duruşundan taviz vermedi.

sadece havasını solumanın bile sizi ansızın asr-ı saadete götürecek olan çarşamba meskunu ihvan kardeşlerimin bu menfur saldırıları atlatıp yine gül yetiştirmeye devam edeceklerine gönülden inanıyorum. rabbim yolunuzu açık etsin...
--- alıntı ---
devamını gör...
israil'in , adnan oktar'cıların, masonların, iran'ın, chp'nin, amerika'nın, fethullahçıların, ermenilerin, patrikhanenin, vatikan'ın, mhp'nin , ingilizlerin, laikçilerin, mustafa islamoğlucuların ve siyonistlerin baş düşmanı mübarek cemaat.

hazreti muhammed mustafa sallallahu aleyhi ve sellemin getirdiği din olan ehl-i sünnet ve'l cemaat islamlığının dünyadaki en büyük temsilcisi.

başka söze de gerek yok inşaallah...
devamını gör...
islama karşıyız diyenlerin döneminde de,hristiyanı müslümanı cennete sokalım diyenlerin döneminde de mazlum olmak zorunda kalan tertemiz bir cemaat.
devamını gör...
sünnete ve ilme verdikleri değerle tüm karanlık güçlerin düşman ilan ettiği cemaat. iki tane de gül gibi şehidleri var. Allah o şehidlerin kanının bedelini faillerinden iki cihanda fitil fitil getirsin.
devamını gör...
cocukken kursuna gonderildigim cemaat. hayal meyal hatirliyorum.aglayarak kacmistim.sonradan anladim ki ciddi bir tramva imis.yine de iyi insanlardi.ortam kotuydu heralde.
devamını gör...
özelde dahil olmadığım genelde (islam ümmeti olarak) dahil olduğum cemaat.
devamını gör...
cübbelinin yaşadıkları sonrası akp ve cübbeli ile ilişkilerini nasıl ayarlayacağını merak ettiğim cemaattir. her ikisi ilede aynı düzeyde devam etmesi çelişki olur diye düşünüyorum çünkü.
devamını gör...
bu aralar hocalarının tutuklanmasından dolayı, hepimiz "cübbeliyiz" diye slogan atan topluluktur.
devamını gör...

ismailağa camii emekli imamı mahmut ustaosmanoğlu hocaefendi'nin oğlu ahmet ustaosmanoğlu, ahmet mahmut ünlü'nün tutuklanması ile ilgili bir açıklama yaptı;


--- alıntı ---
"ahmet mahmut ünlü (cübbeli ahmet hoca)'nın başına gelen olaylar bizi son derece üzmüştür. ancak, bu zor ve üzüntü verici durumdan yararlanmak isteyen bazı kişiler, mihraklar, fitne ve fesat odakları bu durumu fırsat bilerek cemaatimiz adına fikir beyan etmekte, diğer cemaatleri ve idarecileri rencide edecek yanlış ve yalan beyanlarda bulunmaktadır. åžu durum kesin olarak bilinmelidir ki cemaatimize ait resmi bir internet sitesi mevcut değildir. çeşitli internet sitelerinde bu konuda beyanat verenlerin hiçbirisinin ismailağa cemaati'ni temsil etmek gibi bir yetkisi yoktur."
--- alıntı ---
devamını gör...
kaç yıldır sohbetlerine gitmeme rağmen , paranın " p" sinden bahsetmeyen , her seferinde sohbet saati ve konusu hakkında sms bile yollayan türkiyede ki en samimi cemaatlerinden biridir.
devamını gör...
çok fazla reklam iceren bir cemaat halbuki tarikat yolu mutavazılık yoludur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar