ispanya

avrupa'nın sulukulesidir.kapı gıcırtısına oynamaya meyilli insanları vardır.1970'lerin sonlarına doğru geçtikleri demokraside inanılmaz bir ilerleme göstermişlerdir.gösterdikleri bu ilerleme bizim gibi ülkelere örnek olması gereken ülkedir.
devamını gör...
islamın bir güneş gibi etrafını aydınlatığı bozkır ülkesi. bizim için hala endülüs tür orası. ab den en çok maddi destek alan turizm ülkesi. diktatör salazarın ülkeyi üç f ile yönettiği söylenir. futbol-fiesta-fado halen aynı sistem devam etmektedir. islam eserlerini yıkmakla bitirememişler sonra bari koruyalım demişlerdir. el hamra sarayı meşhu eserlerdendir. ibn-i arabinin memleketi hoşgörü diyarıdır. yazar yavuz bahadıroğlunun tarihi sevdirerek anlatığı endülüs e veda diye kitabı vardır. orda üç öküz hikaye si bu gün islam dünyası için malesef halen geçerlidir. ...
ispanya başlığında endülüsü anlattım ama orası benim için hala endülüstür.
ayrıca ayrılıkcı bask bölgesi, merkezi baselona olan katalonya gibi bölgeleri vardır. katalonya* en çok gelir getiren bölege olması hasebiyle çok önemlidir. ayrıca başkenti sevilla olan endülüs bölgesi vardır daha çok tarımla uğraşılır orada.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar