ispark otoparklarını değnekçilerin işgal etmesi

12 saat hizmet veren ispark otoparklarında, akşam saatlerinden sonra ortaya çıkan durum.

--- alıntı ---

ispark'a ait bazı otoparklar akşam saatlerinden sonra "değnekçi" olarak adlandırılan kişiler tarafından işgal ediliyor.

bb iştiraki olarak 2005 yılından bu yana kentin birçok noktasında bulunan ispark otoparkları günde 2 milyondan fazla araç sahibine hizmet veriyor. bu otoparkların bazıları 24 saat, bazıları da 12 saat hizmet veriyor. 12 saat hizmet veren otoparklar birçoğunda mesai bitiminin ardından 'değnekçi' olarak bilinen kişiler tarafından işgal ediliyor.

"tehdit ediyorlar"

değnekçiler, 12 saatin ardından ücretsiz olması gereken otoparklarda sürücülerden en az 10 lira talep ediyor. karşılığında hiçbir fiş veya fatura vermeyen değnekçilerin işgal ettiği yerlerden biri de fatih'te, eski galata köprüsü'nde bulunan ispark otoparkı.

saat 08.00'den itibaren yetkili personel tarafından hizmet verilen otoparkta akşam 19.00'dan görevli kalmıyor. havanın kararmasının ardından değnekçiler burayı işgal ediyor. bu kişiler sürücülerden en az 10 lira talep ediyor. araç modeli ve kişiye göre de fiyatlarda oynama yapan değnekçiler en az 4 kişilik gruplar halinde gece geç saatlere kadar bekliyor. 50 araç kapasiteli otopark sabah saat 08.00'de yetkili personelin gelmesiyle yine resmi tarifeye dönüyor. değnekçilere para vermek zorunda kalan vatandaşlar, ücret ödemedikleri zaman tehdit edildiklerini söyledi.

ispark: niteliksiz işletmecileri emniyete bildirin

istanbul otopark işletmeleri ticaret ve anonim şirketi'nin (ispark) internet sitesinde yer alan ifadede, çalışma saatleri dışında tespit edilen niteliksiz işletmecilerinin emniyet birimlerine bildirilmesi gerektiği belirtildi. ayrıca sitede mesai saatleri arasında ispark'a park edilmesi karşılığında, sürücüye fiş veya fatura verilmemesi durumunda da istanbul büyükşehir belediyesi 153 beyaz masa'ya vatandaşlara ihbarda bulunulması istendi.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
sokağa park ettiğin arabadan, yolun kenarına diktiği bir tabelayı gerekçe göstererek para alan ispark da değnekçi zaten.

değnekçiler arası çatışma, olur öyle şeyler.
devamını gör...
istanbul emniyeti asayiş şube müdürlüğü ve trafik şube müdürlüğü ekiplerinin değenekçilere operasyon gerçekleştirmesiyle sonuçlanmıştır.

buradan
devamını gör...
operasyonla falan olmaz o işler. kolluk güçlerinin sorumlu olduğu bölgede böyle bir şeye bir gün dahi olsa göz yummayacak bir denetim mekanizması olması lazımdır. yani çok gizli yürütülebilecek bir faaliyet değil ki bu, umuma açık yapılan hareketler zinciri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar