bugün akp tarafından reddedilmiştir.

--- alıntı ---

bugün tbmm'de gerçekleşmiştir.

evet, bugün türkiye'nin her yerinde israil'in yaptığı katliamlar kınanırken, tbmm chp grubunun vermiş olduğu; "mavi marmara anlaşması dahil israil ile yapılan anlaşmaların iptal edilmesi" önerisi akp oylarıyla reddedildi.

--- alıntı ---

https://twitter.com/dralise...
devamını gör...
yarın yenikapıda 35 milyon insan toplanacaktır muhtemelen. hatta toplanırken akpartili belediyeler vesaire araç tahsis edeceklerdir. israil bayrakları yakılacak lanetler okunacak. sonra bir daha yakılıp bir daha lanetler okunacak. sonra herkes evine gidecek. yemeğini yiyecek çayını içecek, sevişecekse sevişecek, sonrasında sigarasını içecekse içecek. velhasıl israili rahatsız eden hiçbirşey olmayacak. israil yarın yine gazzeyi bombalayacak. bizimkiler yine aynı şeyi yapacak vesaire.

en başından şu gösteri işi bir kere hükümet kontrolünde olmamalı. bu sadece türkiye için değil, dünya için, israil filistini bombalıyorsa burada az çok bütün devletlerin sorumluluğu var. buna tepki gösteren insanlar öncelikle kendi devletine o ülkeyle ilişkisini kesmesi için baskı kurmalı. ama diğer yandan da buna katlanmalı. en azından katlanması gerektiğini bilmeli.

diğer durum, israile istediğin platformda kız bağır çağır,küfür et hiç bir şey değişmeyecek. son 75 yıldır değişmedi. ekonomik politik yaptırımlarda bulunmuyorsan, geri kalan bütün o konuşmalar hava civadır.
devamını gör...
devletlerarası ticaret çocuk oyuncağı değildir; öyle kıraathane mantığıyla yönetemezsin ülkeyi ve ülke ekonomisini. üretimin yoksa, en ufak bi iç siyasi olayda ekonomin çatırdıyorsa, vatandaşın bile artık garip bi mide bulantısıyla yaşıyor, hassas dengeler üzerine kurduğunu sandığın kazanımlarında gezegen büyüklüğünde şaibe varsa, hiç yönetemezsin. mahalle bakkalından hallice heriflere bölgenin en kritik ülkesi emanet edildi resmen. "arabuluculuk" gibi üstün niteliğini kaybeden, önüne gelene sataşan, çocuksu bi şeye dönüştük. on altı yıldır; "hıı seni gidi israil bak geliyo acı biber .s" tavrıyla avam alt orta sınıfın yahudi komleksi tatmin ediliyor. israil istanbul'dan küçük. dünyada takriben diaspora yahudileriyle birlikte sekiz milyon yahudi var; e yapabiliyorsanız işgal falan edin de kurtulalım lütfen. israil'i kocaman bi avm'ye dönüştürelim. kurulalı beri gelişen, lgbti özgürlüğünün kısa sürede merkezi olan, onlara evlilik hakkı bile tanıyan, biçok şeyi aşmış, etrafındaki arap baskısını kanırta kanırta azaltmış ve politikasını yalnızca kendi menfaatleri üzerine kurabilmiş, kabul edin ya da etmeyin güçlü bi ülkeyi işgal edin lütfen. israil düşmanımız değildir; bölgedeki istikrar için israil olmadan, onun müsaadesi olmadan, ondan yardım almadan, hiçbir şey yapamazsınız. ev sahibine sormadan duvara çivi çakamayanlardaki bu küstahlık... çok yorucu.

kahrol israil!
heil hitler.
devamını gör...
savaş devletiyle, anlaşmalarına devam eden hükümetin son icraatı.
devamını gör...
abi yapmayın gözünüzü seveyim. yani devleti anlık hırs ve nefretle mi yönetsin? hani biz de bayılmıyoruz israil ile olan hususa. da devlet aklı diye bir şey var.
devamını gör...
akpli vekiller tarafından emir üzerine reddedilen öneri.

muhafazakarlığın, siyasal islamcılığın reel politika, dengeler ile imtihanı...

ikiyüzlülük, siyasi ahlaksızlık...

öneriyi reddedip yenikapıda miting yapıp müslümanlardan bu hassasiyet sayesinde oy devşirmeye çalışmak... timsah gözyaşı...

israil'i millete şikayet etmek..

çaresizlik... ağzından çıkanın gereğini yapamamak... sahte kahramanlık...
devamını gör...
ne yazık ki devlet olmanın acı gerçeklerinden , devlet idare etmenin ne olduğundan habersiz olan sade vatandaş tarafından istenen , beklenen hareketin mecliste dile getirilişi.

keşke her şey bu kadar kolay olabilseydi ama şunları da koyalım da işkembeden sallayanlar bi dakka durup düşünürler belki.

alpaslan türkeşin ermenistan ile ilişkiler hakkındaki düşünceleri , yaptığı görüşmeler ;
kaynak 1
kaynak 2 , video

necmettin erbakan döneminde israil ile yapılan anlaşmalar ( erbakanın başbakan olduğu refahyol hükümetinin israille yaptığı askeri işbirliği anlaşmaları ) ;
kaynak 3
kaynak 4

yaşı müsat olanlar hatırlar , bulmak öğrenmek isteyen bunları ve daha fazlasını bulabilir tabi önce biraz izan lazım !
devamını gör...
ülkede aklı başında kimse kalmamış dedirten öneri. birader israil'le takışacak vaziyette değiliz. iktidarı, muhalefeti boş boş işler yapıyor.
devamını gör...
devlet politikasını, hükümetin siyasetiyle karıştıranları ortaya çıkaran iptal önerisi. kardeşim sen ticaret yapıyorsun. ne yapacaksın bir gecede katil israil devletine sektir lan mı diyeceksin? hadi terörist devlete dedin. dedin ama bunun diğer ülkelerle olan ilişkilerin dolaylı yoldan etkilenmesi durumu var.

siyonist yapıya gücünüz, paranız ve nüfusunuz yetiyorsa durmayalım kafadan savaş açalım..
devamını gör...
reel politikçilerin sökün ettiği başlık... hiçbir şey yapmıyorsam milleti meydanlara toplayıp tatava da yapmayacaksın. "moksot torofomoz bollo olson,"... aciz bir karınca mısın ki sen taraf belli etmek ile yetiniyorsun? yeryüzünde gariban filistinliler dışında kimsenin kudüs diye bir derdi yok! onlarda orada yaşadıkları için başka çareleri olmadığı için mücadele ediyorlar. yoksa ürdün'deki filistinlileri de biliyoruz. aksini kim iddia ediyorsa kendi tezgahına bakan bir münafıktır.
devamını gör...
tribünlere oynayan cehapenin şeysi. düşün ki cehape iktidarda olacak böyle bir zamanda. cehape israile geçmiş olsun mesaj görderirdi bırak anlaşmaları sonlandırmayı. akp'nin yaptığının zerresini yapmazdı. kimse kimseyi kandırmasın burada. ayrıca cehape tabanı bizi sattılar diye filistinlilere gece gündüz oh olsun diyor.

ulan bir de bu tiplere hastayım ha. abd ve israilin köpekleriyle afrinde göğüs göğüse çarpıştık ve hala orada silah yığınağı mevcut. fiilen savaş halindeyiz bu ülkelerle. doları zıplatmışlar. zaten savaşıyoruz yani. yok anlaşmaları iptal etsin de, ticareti bitirsin de bilmem ne. sonra ehonomi çoh kötü diye dolanırsın ortamlarda.
devamını gör...
israil ile ilişkiler konusunda görüşlerim eqtedir yapmaya gerek yok, yok olması gereken, anlaşılmaması gereken bir devlet. fakat bu işi ben anlamadım. uluslararası antlaşmaların geçerliliğini bu tarz iç hukuk hamleleri kaldırmıyor benim bildiğim kadarıyla. türkiye belki veridiği taahhütleri israil'in saldırganlığını sebep göstererek yerine getirmeyebilir. ama bu yine iç hukukla değil artık sözleşmeyle bağlı değiliz şeklinde bi bildirimle olur. onun sonucunda da israil bm'nin ilgili organlarına başvurabilir. bi başka şey, bir devletin kendi yaptığı anlaşmalardan bu şekilde dönmesinin itibarını ve güvenilirliğini zedeleyeceği durumu. yani bu çoktan kaçmış bir tren. sen dün kendi davanı düşürüp bugün hadi bakalım anlaşmayı iptal ediyorum davaları yeniden açıyorum dersen kendi kendini yalanladığın için ve kafası karışık bir devlet profili çizdiğin için iyice mizah öğesi olursun uluslararası kamuoyunda.

muhalefet öyle bi rezil etme hamlesi yapmış ve etmiş de. yoksa bi şey çıkacağı yok kabul edilse de.
devamını gör...
devleti anlık hırs ve nefretle mi yönetsin?
kıraathane mantığıyla devlet mi yönetilir?

bu tip yorumlara rastladığım mevzu.

ben size acı gerçeği söyleyim:
zaten bu devlet yıllardır anlık hırslarla ve nefretle kıraathane mantığıyla yönetiliyor.
devamını gör...
ak parti üstleri önce gemicikleri ile yahudilere akaryakıt taşıma işini iptal etsinler sonra riyakarlık olmasın.
devamını gör...
ortamlarda teklif verdik dersin kim bilecek. önergenin kabul edildiğini sanmıyorum. hem önergeyi vermişlerdir hem reddetmişlerdir. para lazım memlekete ama halkın gazını da almak lazım. mantıklı yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar