işsizlik

#özgürler 

türkiye'nin en büyük sorunu. aynı aileden iki kişi, ikisi de işsiz. ikisi de üç dil biliyor. ikisi de iki üniversite bitirdi. ikisinin de bürokraside akrabası yok. ikisi de iki iyi üniversitede okudu. ikisi de hala işsiz.
devamını gör...
54.erbakan hükümeti türkiye'de bir rekora imza atmıştır.bu dönemde işsizlik türkiye cumhuriyeti tarihinin en düşük seviyesindedir. bu dönemdeki işsizlik oranı akparti'nin 7 yılda rüyasında bile göremeyeceği düzeydedir ve %6.2'dir.
devamını gör...
çaresizliktir işsizlik. kendine ait hiçbir şey elde edememek, arkadaşlarınla gezmeye çıkamamak, telefonuna kontör bile alamamaktır. en önemlisi de hayatın anlamsız olduğunu anlamaktır.
günler çabuk geçsin diye gecelerce yatmamak, sabahları erken kalkmamaktır işsizlik. ne iş yapıyorsun sorusundan bıkmak, yolda tanıdıklardan kaçmaktır.
kötü günlerinde arayacak bir dost bulamamak, hiç arayıp sormuyorsun bizi unuttun diyenlere anlamsızca bakmak, ama ben işsizim gelirim yok diyememektir.
parasız kalınca boş boş gezmek, bir yere oturup bir çay bile içememek, bazen babayla tartışmak, bazen de hayattan bıkmak, ölmeyi istemektir işsizlik.
eskiyen ayakkabılara bakmak, dizi yırtılmış pantolonu giymeye utanmak, bazende herşeyi boşvermektir işsizlik.
işin özü:
en berbat iştir
işsizlik...

devamını gör...
aile hayatini zorlastiran, huzuru kaciran, bos yere stres yaptiran, tc" de yediden yetmise herkesi dusunduren, universite okutturan, buna ragmen üstesinden gelinemeyen durumdur.
devamını gör...
ülkemde bolca bulunan olgu, durum. sirf bu yüzden gencler genclik yillarini heba eder, kimisi abuk sabuk islerde, karin tokluguna calismaya mahküm kalir, kimisi patronlar tarafindan sömürülür, kimisinin anne-babasiyla arasi acilir, kimisi toplumda sünepe, asalak olarak anilir, kimisi sevdigi kizin dügününde garsonluk yapar.
devamını gör...
hükümetin öngürülerine göre 2012 yılında ciddi bir düşüş olacağı söyleniyor,
özel sektör bu kadar ksıa sürede kendisini toplayamayacağına göre
demekki kamu da büyük miktarda memur alımı yapılacak

haydi gençler kpss'ye .
devamını gör...
işsizlerin tutulacağı tek dalın memuriyet olduğunu gösteren acı gerçek.

kpssyi geçse bile adamına göre torpil dönmüyor mu?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar