şeyh muhammed osman siraceddin-i sani (ks) dergahı...

bulmak zor olsa bile illaki şehirden tüm sıyrılmışlığıyla görülmeli.
devamını gör...
*emirgan korusu:1.yılın nisan ayında gerçekleştirilen ''istanbul'da lale zamanı'' festivalinde ayrı bir güzelliğe bürünen , boğaz kenarın da istanbul'un nadide yerlerinden bir tanesidir.

emirgan korusuna nasıl gidilir:emirgan korusu 'na toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak için i.e.t.t. 'nin sahil yolundan sarıyer 'e giden bütün otobüslerini kullanabilirsiniz.kabataş-sarıyer,kabataş-bahçeköy,taksim-sarıyer,taksim-bahçeköy otobüsleri buradan geçmektedir.

(bkz: emirgan korusu)

*lalezar:tanbul fatih semti süleymaniye camisi avlusunda bulunan enfes yerlerden bir tanesidir.yaz akşamlarında ise yeşil çam ziyafetine doyum olmaz.ortamı otantik , çayı çorbası ve özellikle nargilesi harikadır.

lalezar'a nasıl gidilir:vezneciler'e , haşim işcan ve fatih semtine giden tüm otobüslere binebilir.müze durağında yada haşim işcan durağında inerek yürüyerek gidebilirsiniz.(süleymaniye camisi avlusu)

(bkz: lalezar)

devamını gör...
10.
anadolu kavağı : ido tarafından düzenlenen boğaz turlarının son durağında yer alan bu köy boğazın karadeniz tarafındaki en uç noktasıdır ve yanılmıyorsam boğazın en geniş noktasını oluşturuyor..bildiğin balıkçı köyüdür..yemyeşildir..balıkları balıkçıları güzeldir..isteyen rakı-balık yapmalık mekan bulur isteyen hacı balıkçı her çeşit vardır..küçük bir camisi vardır güzeldir..üst kısmında bir kale bulunur tırmanması çok sıkıntılıdır ama manzarasına doyum olmaz hele ki tam kaledeki uç kısımlara gelirseniz bir tarafınızda boğazı ve marmarayı bir tarafınızda karadenizi bulabilirsiniz inanılmaz rüzgarlıdır bu bölge saatlerce oturup manzara seyredilebilir..

ayrıca sarıyer sahilindeki caminin denize bakan tarafında bulunan nuri baba'nın balık lokantası mutlaka gidilmesi gereken bir mekandır..yenilebilecek en güzel balıkları en güzel salatalarla birlikte en ucuz şekilde nuri baba'da yiyebilirsiniz..
devamını gör...
15.
rumeli hisarı: kafe ve restorantlarında ziyade, iç taraftaki ağaçlıklı yerler uzunca oturulup sohbet edilecek güzellikte.

ulus parkı: etiler de muazzam bir manzaraya karşı çay içilecek mekan.

taksim on mumara: bir kafe, manzarası doğada bir bahçede oturuyormuş hissi verir. her türlü insan bulunur. güzel bir ortam.

melekler kahvesi: istiklal'de bir kafe. boğucu bir yer. ve falcıları hiç bir şey bilmiyor. serbest atış yapıyolar. iki yıldır hala söylediği bir şeyi bekliyorum. eheh.

sarıyer sahili: akşam yürüyüşleri için muhteşem bir yer. insan dünyanın güzel bir yer olduğunu düşünebiliyor o saatlerde.

cafe me: sultanahmette harika içecekleri olan küçük bir kafe.

eminönü camii: kuran okumak için harika bir ortam, etrafta bir çok turistin içinde manevi bir havaya girip bütün dünyayı düşündürebiliyor insana.

kapalı çarşı: ayda bir gidilip gezilmeli. o curcunada azıcık eski istanbul havası yaşanabilir.

yeşilköy: kafeleri peşpeşe ve genelde akşam saatlerinde eğlenceli olan yer.
devamını gör...
kendim için bir gezi programı oluşturmayı düşünüyorum. şöyle küçük bi liste çıkardım ama nerden başlamalı, nerden nereye geçmeli bilemedim.

(bkz: aşiyan müzesi)
(bkz: miniatürk)
(bkz: 1453 panoramik müze)
(bkz: kınalıada)
(bkz: burgazada)
(bkz: heybeliada)
(bkz: büyükada)
(bkz: beykoz)
(bkz: kızkulesi)
(bkz: topkapı sarayı)
(bkz: molla aşkı kültür parkı)
(bkz: kanlıca)
(bkz: yerebatan sarnıcı)(bkz: çamlıca tepeleri)


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar