istanbul'dan uludağ'ı görebilmek

havanın berrak olduğu,buharlaşmanın az olduğu günlerde mümkündür.görülen dağın uludağ olduğu öğrenildiğinde ''hadi lan kimi kekliyosun'' gibi bir tepki verilir genelde ancak inanmaktan başka çare yoktur.zira orası uludağ değilse toroslardır.
devamını gör...
az daha dik bir yere çıkıp palandöken, hatta ağrı dağı bile görülebilir... hatta elini alnına perde yapıp, gözlerini ufka doğru kısarak baksa everest, himalaya, tegri dağları... artık Allah ne verdiyse...

devamını gör...
istanbul dan uludağ'ın görünmesi mümkün değil gerçekte görülen dağlar bursa / mudanya ilçesinin yüksek dağlarıdır.ilgili foto ya gelince başarılı bir photoshop.
devamını gör...
imkansız. gördüğünü iddia edenler var evet. şaka gibi. istanbul'dan bakıldığında karşınızda gözüken yer yalova'dır. yalova'nın arkasında gemlik ve mudanya vardır. buralarda da iri ufaklı dağlar vardır. dünyanın eğimi göz önüne alınırsa en fazla onları birer zirve gibi görebilirsiniz. uludağ çok geride.
devamını gör...
yalova mıdır uludağ mıdır bilemem ama başakşehirden çıkarken trafik ışıklarında beklediğimizde birkaç kere görmüştük. sabah 6:30 saatlerinde.
devamını gör...
uludağ senede 2 santim uzuyormuş (malûm, patlamamış yanardağ). bir gün (allah saklasın) tepesinde duman görürseniz uludağ'dır.
devamını gör...
yıllardır mümkün olduğuna inanırdım, bugün öğle saatlerinde hayatımda ilk kez canlı canlı gördüm.
benim için bayramın sevinci bu oldu.

haftalardır istanbul'dan net bir şekilde göründüğü söyleniyordu. nöbet bekler gibi murakabe etmeme rağmen muvaffak olamamıştım. meğer saat önemliymiş. bugünkü tatlı lodosun etkisiyle öğle saatlerindeki gün ışığı birleşince karşımda adeta parlarken buldum onu.

çok güzeldi. çok heyecanlıydı.

unutmadan; istanbul'dan uludağ'ı görebilmek için sadece lodos ve güneş ışığı yetmiyor, uludağ'ı görebileceğiniz cenub istikametine bakan bir balkon/teras veya pencereye sahip olmanız da lazım elbette.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar