istanbul havalimanında uçuş saatini bekleyen yolcular için hizmete sokulmuş uygulama.

hijyen konusu ön planda tutulduğu için tek kullanımlıklık çarşaflar ücretsiz olarak verilecekmiş.

battaniye ve yastık hizmeti de almak isteyenler 2 euro daha ödemesi gerekecek..
https://tr.sputniknews.com/...
devamını gör...
yap-işlet-devret usulü ile milyarlarca dolarlık yatırım yapan firma, bu parayı nereden çıkaracaktı? firma havaalanını kullananlardan çeşitli adlar altında o parayı çıkartamazsa devlet vergi ile karşılayacak ki vergi benim ve senin cebinden çıkar. bizim cebimizden çıkacağına bırakın da orayı kullananların cebinden çıksın.

burada garip bir durum yok. yap-işlet-devret zaten böyle bir şey.
devamını gör...
bizim saati 64 65 tl vererek kullanabileceğimiz bir uygulama. türk vatandaşına 9 tl olsaydı heralde boş kalmazdı. nolcak ki 10 saat için 90 tl iyi bir fiyat ama 640 tl'ye belki havalimanının yanındaki otelde oda vardır.
devamını gör...
yerli yolculardan ziyade, uluslararası yolcuların ve aktarma bekleyen yolcuların hizmeti için yapılmış bir uygulama.

japon uyku kapsüllerinden esinlenilmiş kötü bir taklit.
devamını gör...
aktarma yapan, kaç bin saat yol giden uluslararası yolcular için uygun bir fiyat aslında ve çok güzel bir uygulama. bunun yanında benzer şekilde prizli, usb'li, tabletli, yazıcılı falan işlevsel, konforlu çalışma kabinleri vs'de olsa tadından yenmez.
devamını gör...
oldukça yerinde bir uygulamadır...

zira her ülke yabancılara özel hizmetler sunup onlardan fazla para almak ister...

turistler de aldığı hizmetin pahalı olduğunu bilir, yine de almak istiyorsa alır...

almak istemeyen almasın... zaten sizin için değil...

hatta siz kullanmayın ki boş kalsınlar ve yabancılar kullanıp ülkemizde para ödesinler...
devamını gör...
şakaya vurmak deyimi anlamını yitirdi memlekette. yav tabii ki aktarma yapan yabancılar için ve iyi uygulama. ama bu benim euro kuru ile ilgili şaka yapma serbestimi yürürlükten kaldırmıyor ki. yapacağım ben bu şakayı ve yaptım da. biraz toprakta yürüyüp depolitize oluverin.
devamını gör...
almanya'nın bizi euro cinsinden kıskandığının belirtisi. Allah, bu uygulamayı, ya zaten yabancılar için yapılmış, kullansınlar da ülkemize para bıraksınlar diyecek kadar şaşırtmasın. gerçi benim bildiğim Allah şaşırtmaz, şaşırtsa şaşırtsa şeytan şaşırtır. partizanlık böyle rezil bir şey.
devamını gör...
bir şişe suyun 10 tl olduğu yerde normal fiyatlandırma. havalimanı demek kazık demek. hadi yemeyiz içmeyiz boşaltmaz tutarız da tek korkum birgün içerdeki havayı vakumlayıp havayı da para ile satmaları.
devamını gör...
fazla klostrofobik kapsüller. o yüzden 9 euro çok. daha geniş ferah bir kapsül olsaydı düşünürdüm. bir de kardeşim ne çok seviyorsunuz abuk subuk rakam belirlemeyi, ya beş yap ya on, dokuz nedir.
devamını gör...
fiyatını olcebilmek için genel olarak piyasanin durumuna baktım. yani diğer önde gelen havalimanlarındaki fiyatlar nedir diye. sonuç bir tık pahalı. dünyanın en kalabalık havalimanlarında fiyatlar 30 40 dolara çıkıyor. ama güney kore'ye baktım 5 - 9 dolar arası moskova'ya baktım 350 ruble yani beş euro gibi bizde dokuz euro bence biraz pahalı ki olayın kendisi çok saçma elini sallayan zaten havalimanında iki dakikada vize alıp giriyor. adam uyku yerine dokuz dolar vereceğine gider şehri turlar yemek yer aynı para zaten
devamını gör...
bu konuda, teknik açıdan çeşitli değişkenler nedeniyle pek katılmamakla birlikte mizahi açıdan başarılı bulduğum bir yoruma denk geldim: ''2200 liraya bir ay uyuyan vatandaşlar için oldukça yüksek bir miktar...''

(bkz: asgari ücret)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar