istanbul sözleşmesi boşatır

emir kaya hocanın bir tespiti vardı avrupa kadın hakları konusunda çatışmacı bir tutum içinde doğrudan karşı tarafı yaftalayan ve suçlayan bir anlayış. bu bizim kültürel kodlarımıza uygun değil. lütfi bergen de sırf cevap yetiştirmek için bu çatışmacı üslubu karşıt taraftan besliyor.

istanbul sözleşmesi ne boşatır ne kadını yaşatır metninde yer alan toplumsal cinsiyet tabiri dolayısıyla lgbtilerin kanuni taleplerine ilişkin koz verdi. devlet bunu kaldırabilir pek tabii kaldırdığı zaman ise alternatif sunacak bir kanun da çıkarsa 6284 yerine ne güzel olur ama devşirme değil.

yine de bu meseleler toplumun olgulara bakışıyla doğrudan ilgili. türkiye'nin genel profilini oluşturan muhafazakar kesim hümanist zırvalara kendini kaptırmadığı sürece toplum yasaya rağmen lgbti için tampon oluşturur.
devamını gör...
uygulanmayan bir sözleşme niye millete bu kadar dert oluyor anlamıyorum. uygulanmıyor zaten yahu. uygulansaydı daha dün 10 tane kadın öldürülür müydü? yasama yürütme yargının hiçbir yerinde kimsenin umurunda değil. insanlar gereksiz şeylerle o kadar çok uğraşıyor o kadar detaylara takılıyor ki asıl önemli konular görmezden gelinerek ülke çekilmez bir hale sokuluyor. ve bunu halk kendisine yapıyor başkasına suç atmaya gerek yok.

boşanmaktan korkuyorsan eşine insan gibi davran arkadaşım. mesela zorla evlenme, mesela aldatma, mesela saygı duy, mesela onu dinle, ona değer ver. bizim toplumumuz kadınların, eşlerinin yedikleri her haltta susmasına alışkın olduğu ve onları çilekeş anneliğe özendirdiği için susmayan ve buna karşı gelerek özgür yaşamak isteyen bir kadın görünce toplum düzeninin bozulduğunu sanıyor ama sürpriz sürpriz. toplum düzeni zaten bozuktu. müge anlıda esra erolda çıkan olayların istanbul sözleşmesiyle mi ülkeye girdiğini sanıyorsunuz? hayır canlarım. ve hayır, netflix izledikleri için de olmadı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar