istanbul'un su sorunu

mazisi derin bir mevzu, şu günlerde yine gündemde.

düşününce, bu kadar büyük şehre su mu yetişir? tiii ıstranca'lardan boru döşeyeceksin, binbir türlü iş..

20 milyonu yığ, sonra su yok. bir de bereket kaçırıcı malum oluşum var.. su olmayacak tabi.
devamını gör...
hortumla araba ve balkon yıkayan, duşun altında bir saat kalan, dişini fırçalarken yahut tıraş olurken musluğu açık bırakan ve klozet kullanıp her sifonda on litre su akıtanlar yüzünden tüm ülkede var olan ve yakın gelecekte çok daha trajik sonuçları olacak olan sorun.
devamını gör...
25 yıllık bereketli oluşumun çözemediği sorun. ya da pardon çözdük diye yalan söylediği sorun. o kadar bereket hep boşa gitmiş arkadaş, yap bi baraj 25 senede ne bereket depolanırdı orada. *
devamını gör...
evi durmaktan içi sararmış bidon cennetine çevirmiş sorundur. her ay 3 kere en az 4 saat su yok buralarda. tuvalette suyun olmamasına alışıyorsun ama gidip mutfaktaki musluğa sarılıyorsun, kader ki o da kesilmiş. yine ona da bir şekilde alışıyorsun da petekler bile suyla ısınıyor. gerçi o elektrik gidince sıkıntı oluyordu.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan daha üç ay önce yaptığı mitinglerde istanbul'un su sorununu çözdüğünü, hali hazırda bilmem kaç yıllık suyu depo ettiklerini söylüyordu.

başkanlık ekrem insanoğluna geçince birden bire su sorunu patlak verdi, ardı ardına haberler yapıldı.

ne oldu yahu suyu da mı hortumladınız.
devamını gör...
yoktur. haşa önderinizden daha iyisini biliyor olamazsınız.
küresel ısınma da yok, iklim sorunu da yok. o çünkü yok deyince yok edendir. hmhm evet.
devamını gör...
bazı konulara gerçekçi yaklaşmak insanlara zor geldiğinden uydurma haberlerle gaza gelmeleri kolay oluyor. istanbul'da şu anda su sorunu olduğunu sanmıyorum. asıl sorun suyu harcama biçimimiz. sınırsız zannediyoruz.
devamını gör...
merak etmeyin. bir kayyum atamalık işi var. çok basit. kayyumu atıyorsunuz rahmet bulutları o an barajları taşırıyor. seçimle uğraşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar