işte premier lig bu

yine muhteşem bir şekilde sezonu başlamış olan lig için söylenen mükemmel söz..

dün oynana evirtın çelsi maçı bugün oynanmakta olan totnım livirpul maçını izleyenler bu söz karşısında büyük bir keyifle çayını yudumlar...

bu arada totnım bitmiş..
devamını gör...
--- alıntı ---

ingiltere premier lig yayınları rekor bir ücret ile satıldı.

Dünyanın en çok izlenen futbol ligi konumunda bulunan İngiltere Premier Ligi'nin yayın hakkı akıl almayacak bir meblağya satıldı. Sky Sports ve BT Sports tarafından 2016 yılından itibaren geçerli olacak şekilde satın alınan Premier Lig yayın hakkı için 3 yıllığına 6.9 milyar euro ödenecek. İngiltere'deki vergi sistemine göre bu ücretin yaklaşık 3.5 milyar eurosu devlete vergi olarak ödenecek.

İngiltere Premier Lig Başkanı Richard Scudamore bu anlaşma üzerine bir açıklama yaparak bir maçın ortalama değerinin 10.2 milyon sterline denk geleceğini ve Burnley'nin Ajax'tan daha iyi bir ekonomik yapıya sahip olacağını belirtti. Scudamore bu durumun İngiltere Premier Ligi'nin kalitesini ortaya koyacağını da sözlerine ekledi.

--- alıntı ---
devamını gör...
2,247 milyar yuro yayın geliri ile en yakın rakibini nerdeyse üçe katlamış lig olduğu için ve oynanan futbolun kaliteli olmasından mütevellit söylenmesi oldukça doğal olan güzel iltifat cümlesi...


ayrıca en alttaki takım ile en üstteki takımın yayın gelirinden aldıkları pay nerdeyse aynı miktarda...

şampiyon çelsi 138 milyon yuro...kuis park rencırs (qpr) 90,8 milyon yuro...yazılı kanunları olmayan ülkede futbol yayın gelirinde de bir adalet olduğunu görüyoruz...
devamını gör...
7. hafta sonundaki puan durumlarını ve muhteşem zevkli maçları görünce söylediğim efsane murat kosova sözü...

livirpul,totnım ve arsenal kazandı, siti kaybetti..

siti:18
totnım:17
arsenal:16
livirpul:16...
everton:14
manu:13
çelsi:13...
devamını gör...
en son benim yazdığım muhteşem murat kosova söylemi.

sadece ben izliyorum demek ki bu muhteşem ligi. zaten bu muhteşem ligi izleyenler, dandik, çirkef, aykü ve ahlak seviyesi düşük taraftarları ve basiretsiz yöneticileri barındıran ligimizi izlemezler. en azından para vererek izlemezler.

siti ile livirpul'un berabere kalması sonucu, çelsi'nin, totnım'ın ve arsenal'in kazanması sonucu zirvede puanlar oldukça yaklaştı birbirlerine.
1-siti:20
2-çelsi:20
3-livirpul:20
4-arsenal:18 (o sene bu senedir inşallah)
5-totnım:18

bütün günahların sahibi mençistır yınaytıd ise 2-0 geriye düştüğü maçta niv kesıl yınaytıd'ı 3-2 yenmeyi başardı ve bi nebze olsun nefes aldı. kibir reis mo ile alay edemedik maaşlesef bu hafta.
devamını gör...
bu sene city, liverpool ve chelsea’nin efsane oynadığı ligdir. her maçları çok hızlı, her maç çok zevkli. heyecan fırtınası gibi geçiyor maşallah. devre arasında bizim ligi izleyince, “acaba ağır çekimde mi gösteriyorlar” diyip önce bi şaşırıyor, sonra da belasını okuyorum.
devamını gör...
2018-2019 şampiyonlar ligi sezonunda, çeyrek finale 4 takım ile katılma şansı elde etmiş lig için, zamanında söylenmiş efsane murat kosava sözü.

hemde öyle boş beleş takımları değil, almanya'nın güzide takımlarını yenerek çeyrek finalist oldu mençistır siti, totnım ve livrpul takımları. mençistır yınaytıd ise tarihi bir geri dönüşe imza atarak paris sen cermen takımını elemeyi başardı.

arsenal ile chelsea takımları da uefa avrupa liginde mücadele ediyorlar. ve en büyük şampiyonluk adaylarından iki tanesi kendileri. ve ben bu ligi 14,99 tl'ye izleyebiliyorum azizim yıllardan beridir. dandik, çirkef, şaibeli türkiye ligi maçlarını izlemek için ingiltere ligine ödediğim paranın 4-5 katını benden istiyor utanmaz futbol yöneticilerimiz. öder mi anadolu çocuğu. kalitemden ödün veremem azizim.
devamını gör...
neden dünyanın en iyi lig olduğunu ve bu efsanebi sözü hakettiğini, bu sene gözlerimizin içine iyice sokan futbol ligi.

avrupa kupalarında ne kadar kupa varsa, hepsi bu ligin takımlarına gidecek bu sene. yıllar yıllar önce, bir facia sonrası insanlar ölmüşlerdi. uefa 3 yıl avrupa'dan men cezası vermişti ingilizlere. kraliçe masaya yumruğunu koyup 2'de ben koyuyorum 5 yıl avrupa kupalarına katılmıyorsunuz adam olana kadar dedi. sonrasonda gelinen nokta muazzam dimi azizim. işte bizim leş futbolumuza da böyle bir kraliçe, padişah, diktatör neyim lazım.

takımlarından tottenham ile liverpool şampiyonlar ligi finalinde, arsenal ve chelsea takımları ise uefa avrupa ligi finalinde karşılaşacaklar.

gör bunları sayın cumhurbaşkanım gör. (bkz: profesyoneltürkfutboluyasaklansın)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar