istiklal mahkemeleri

en unlu hakimlerinden birisi kel ali lakapli ali cetinkaya olan mahkemelerdir. hukuksuzlugun zirvesidir bu mahkemeler. ek bilgi olarak belirtelim; kel alinin torunu osman paksut'tur.
devamını gör...
mahkeme üyelerinin hiçbiri hukukçu değildir, verdikleri karar kesindir temyizi yoktur, genelde idam hükmü verirler ve 24 saat içinde hüküm uygulanır... çok ilginç tabi.
devamını gör...
zamanında vatan hainlerini ortadan kaldıran bugünkü cumhuriyetin temellerini sağlamlaştıran yüce mahkemelerdir. o mahkemelerin keskin kararlarına kimi zaman ihtiyaç duyulmaktadır. bazen de görülmektedir ki mahkemelerin elinden kaçanlar mevcuttur.
devamını gör...
şeriat mahkemelerinin kol kesip kelle uçurmasından korkan kemalistlerin yad ettiği, kurulup taksim'de sorgusuz sualsiz adam sallandırmalarını istediği oluşumlar.
devamını gör...
cumhuriyetin ilk yıllarında dindarları temizlemek, alimleri öldürmek, ve halka aslında dine karşı değiliz, dininizi yaşayabilirsiniz ama yinede bizce yaşamayın başınıza bişey gelsin istemeyiz tehdidini anımsatan olay
devamını gör...
savaş ortamında canını dert edinen türk milleti nin bir de uzun yargılamalarla uğraşmasını isteyebilecek kadar tarihten bihaberlerin varlıklarını sorguladığı mahkemelerdir.
devamını gör...
bir çok islam aliminin sırf şapka takmadı diye hünharca öldürüldügü mahkemelerdir.tamam asker kaçaklarını al yargıla gerekirse as eyvellah fakat benim hüseyin amcamdan şapka takmadı diye ne istediniz?
devamını gör...
ülkede müslüman kalmayana kadar asmışlardır.

Allahtan sonrasında kimi lat-menat-uzza, kimi köktengri kimi de ineklere tapmaya başlayan türkler yeniden kavimler halinde müslümanlığı kabul etmişlerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar