çanakkalede akil insanlar toplantısından medyaya yansımış haberdir,
bir vatandaş toplantı başlarken istiklal marşı okunmamasını tek başına ayağa kalkıp istiklal marşı okumaya çalışarak protesto etmek ister ama ikinci mısrada takılır.

muhalefetin özeti olur bu hareketiyle adeta,

http://www.ensonhaber.com/a...
devamını gör...
duyarlı bir vatandaş tepki göstermiş, sonra başka bir vatandaş destek minvalinde söylemde bulunmuş, söz konusu vatandaş da tüm cesaretini toplayıp 3. tepki gösteren kişi olmuş. dolayısıyla gösterdeği bu cesaret üzerine ilk mısrayla beraber salonda eşlik edecek kişilerin çıkmaması cesaretini kırmıştır, kırılmış bir cesaret de hata yapmaya müsaittir.

bir de bakmışsın ki, onu art niyetli olarak eleştirenler, o beklenen hesap gününde fatiha suresini okurken çuvallıyorlar ama bu vatandaş şakır şakır okuyor.

(bkz: son gülen iyi güler)

evet, bu vatandaşın gösterdiği o yüksek cesaretten dolayı kendisini tebrik ediyoruz.
devamını gör...
vatandaşın takdir edilecek cesaretinden başka hiç bir şeyi yoktur.

ayrıca o vatandaşın istiklal marşını unutmasının izahı bence kırılan cesareti değil, bilakis kuru sofuluk.
devamını gör...
hem üzmüş hem gülümsetmiş olay. yalnız bir Allah'ın kulu da sufle vermez mi arkadaş! ayrıca amcaya eşlik edecek cesarette birinin çıkmaması da üzücü bir durum. o tepkilere rağmen istiklal marşı'nı okumamaya direnmek de oldukça düşündürücü. neler dönüyor, neyin peşindeler anlamıyorum. hayır okunsa birilerinin ağzı mı yamulacak nedir?

edit: (bkz: sufle ver geri zekalı)
devamını gör...
protesto eylemi çalışılmış bir organizasyon olsa, malum vatandaş bıraksan 10 kıtayı ezberden okur. belkide ulusalcıları tuzağa düşüren ulusalcı olmayanların organizasyonudur bilemedim şimdi.

(bkz: komplo teorisyenliği)
devamını gör...
şahsıma iki şeyi kanıtlar, unutanın samimiyetini ve güftenin hakkaten rezalet olduğunu. amcanın durduğu noktada durmasam da, yakınından bile geçmesem de okumaya çalışıp -üstelik tek başına- unutması, tavrı filan, samimi biri belli ki. en fazla kahvede arkadaşıyla konuşup gitmiştir programa. öyle olay çıkaralım süreci provoke edelim, pislikle derinlikle alakası yok. üzüldüm de amcanın haline, utandı söyleyemeyince.
tabi amcanın samimiyeti haklı olduğu anlamına gelmez.
ps: adama biraz fazla ısınıp kendisinden amca diye bahsetmişim. kalsın.
devamını gör...
neresinden tutarsan tut absürd bir durum. sözü geçen şahıs, ak parti öncülüğündeki akil adamlar heyetinin konuşmaya başlamasından önce istiklal marşı'nın okunmamasını protesto etmektedir.

bir kere ak parti istiklal marşı'na neden karşı olsun? istiklal marşı'nın yazarı kim? islamcı bir şair olan mehmet akif ersoy.
kimdir mehmet akif ersoy? islamcı olduğu için kemalist tek parti yönetimi tarafından ülkesinden dahi sürülmüş şair.
istiklal marşı nasıl bir marştır? her noktasında islami öğeler barındıran bir marştır ve kemalist zihniyetle de uzaktan yakından alakası yoktur.

dolayısıyla aynı soruyu değiştirerek soralım: istiklal marşı'ndan hangi kesim rahatsız olur? kemalistler.
ak parti'nin istiklal marşı'ndan rahatsız olduğunu iddia etmek, kemalistlerin 10. yıl marşı'ndan rahatsız olmasını iddia etmekle eşdeğer.

daha da komiği toplantı salonunun dışında işçi partililer, ak parti'nin istiklal marşı'nı sözde kaldırmaya çalışmasını protesto ediyorlar.
bir insan bu kadar mı neyi savunduğunun farkında olmaz? istiklal marşı'nın başına olur da bir iş gelirse, muhtemelen ulusalcılardan gelir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar