italya milli futbol takımı

harbiden almanları eleyerek beni fena şaşırtmıştır. almanlar elenene kadar kupa almanların diyordum da italya işleri karıştırdı. herşeyi olan forveti olmayan ispanya'yı geçip kupayı alırlarsa hiç şaşırmam.
devamını gör...
futbola acaba hangi aşamada başlayıp başarılı oluyorlar merak ettiğim takım..merak ettiğim ki futbolda nasıl süperler o açıdan..

misal bizde erkek çocuğu tay tay durduktan hemen sonra kendisine top alınır ve yürümeye başladıktan hemen sonra da evin içinde babasıyla tek kale maç oynar.. sonrası tek başına dışarı çıkabilecek olduğu zaman mutlaka mahalle takımındaki yerini almıştır. ve biraz yetenekli olan, yahut hayali futbolcu olmak isteyen baba ilkokulda futbol takımına yazdırır ve okul hayatı boyunca bu böyle devam eder..

efenim bizde silsile böyle ve türk futbolu yerlerde.. acaba oralarda hava nasıl?
devamını gör...
şampiyon olsun, olmasın tartışmasız euro 2012'nin en iyi takımı.

iktisat bilimi, kıt kaynaklarla azami isteklerin nasıl karşılanacağı ise; cesare prandelli kesinlikle bir iktisat bilimcisidir. yaşlanmış pirlo ve buffon dışında, kağıt üzerinde çok da üzerinde durulmayı gerektirecek oyuncuların olmadığı bir organizasyondan, bu kadar iyi top oynayan bir takım ortaya çıkarmak, gerçekten alkışlanasıdır.

italya sadece iyi bir takım değil, aynı zamanda pas yapan, mücadele eden ve hepsinden önemlisi devamlı hücum düşünen bir takım. italya milli takımı tarihinde böylesi hücum düşüncesi hiç olmamıştı. üstelik bu takım hem 3-5-2'de hem de 4-1-3-2'de ne kadar etkili oynayabildiğini gösterdi. bir turnuvada sistem değiştirme çok yapılan bir şey değildir ama italya yaptı ve oldu. italya milli takımını izlerken zevk almak olayı da gerçekleşti. tebrikler!

bir parantez de andrea pirlo için; 2006 dünya kupasının tartışmasız yıldızıydı, bana göre. fakat ilginç bir şekilde cannavaro ön plana çıkarıldı. ama bu kez italya şampiyon olursa kesinlikle turnuvanın en değerli oyuncusu seçilecek. demek ki bunun gerçekleşmesi için, 30 yaşını geçmek gerekiyor. o değil de bu adam, gitgide gençleşmiyor mu? kardeşim o nasıl bir pas yeteneğidir öyle? milan kafasını duvarlara çalsın ve hatta kurşunlara gelsin. 30 yaş üstü olup da milandan hoşgörü görmeyen tek oyuncu. futbolun adaleti yok derken kastedilen bu galiba. olsun juve şampiyon oldu nasılsa. bu da ilahi adalet sanırsam.

(bkz: forza pirlo)
devamını gör...
şampiyon olamazlar dünya kupasında çünkü rakipler güçlü. hatta gruptan bile çıkamayabilirler çünkü uruguay ve ingiltere var. ama büyük ihtimal ingiltere çıkamayacak gruptan. italya da çıkarsa kesin 3 beraberlikle çıkacaktır gruptan.

ayrıca italyanlar şampiyon olmak için hiçbir zaman güçlü forvete ihtiyaç duymamıştır. baggio, vieri gibi adamlar kupa göremeden gitti bu alemden.

devamını gör...
turnuva takımıdır. her ne kadar eski güçleri olamasa da kötü zamanlarında bile bir çeyrek yada yarı final görüyorlar. euro 2016 ya belçika galibiyetinin vermiş olduğu gazla finale kadar çıkarlarsa şaşırmamalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar