iyi parti oylarının hdp'nin gerisine düştüğü iddiası

geçenlerde mehmet bekaroğlu'nun paylaştığı bir ankete göre de böyleydi. şimdi de mediar isimli anket şirketinin iddiası bu şekilde.

meral akşener'in ilk zamanlarındaki hareketliliği artık yok ve ciddi düşüşte olduğu belli ama hdp gerisine düşmek çok ciddi bir bozgun olur.

şirketin anketine göre iyi parti'ye oy vereceklerini söyleyenlerin %26'sı artık iyi partiye oy vermekten vazgeçmiş durumda.

iyi parti’nin ve bu partinin cumhurbaşkanı adayı olan meral akşener’in oylarında gözlenen düşmedir. iyi parti oylarındaki gerilemenin; iktidar bloku tarafından görmezden gelmeye dayalı bir yok sayma sonucunda sağ seçmen gündeminin dışında kalması, chp’nin ince’nin adaylığı ile başlayan hareketliliğinin etkisi ve medyada iddiası ile orantılı bir alan bulamayışının sonucu olduğu düşünülmektedir.

ayrıntılar
devamını gör...
ilk zamanlar verilen gazın sönmesi ve tabi fetulla cünübünün el attığı yeri kurutmasından mütevellit meydana gelen hadise. unutmayın fetulla cünübü trampa karşı hilariyi desteklemiş hatta para yardımında bulunmuştu. olmaz denen şey oldu ve tramp kazandı. düşünün şimdi iyi partinin durumunu.*
devamını gör...
ak partinin kandırarak oylarını aldığı kürtlerin ak partiye sinirli olduklarını gösterir.
mhp'ye kızarak iyi partiye oy verecek ülkücülerin; ak partiden hdp'ye geçiş sayısından daha az olduklarını ispat eder.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar