iyi parti

#siyaset  #özgürler 

meral akşener'in partisi.
umarım iyi kelimesi kayı boyundan geliyordur yoksa hiçbir şey ile bağdaştıramayacağım için kendimi koltuktan aşağı atıcam.
devamını gör...
kim kendinde ne yoksa onu zatına bir yakıştırma olarak alıyor.. çünkü üzerinde en az görünen makbul sıfatı vurgulayarak onu öne çıkarmak zorunda .. parti çöplüğünün yeni üyesi..
devamını gör...
kararsız kalmış akp ve mhp seçmenlerinin toplanacağını düşündüğüm parti. ileride güzel bir şeyler olacağını düşünmüyorum.
devamını gör...
daha kurulmadan mhp'yi bölmüş, kurulduktan sonra da chp'den bir miktar oy çalacak partidir. kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki erken seçim çağrısını bu korkuya bağlıyorum. umuyorum ki "iyi" nin bir açılımı vardır.
devamını gör...
kurucular listesine bakıyorsun nerede fosil siyasetçi var gelmiş. 30 sene öncesinin bakanları, siyasetçileri.

bu gruptan beklenmeyecek derecede iyi bir isim seçimi olmuş bence. insanda ilk uyandırdığı izlenim pozitif. karmaşık değil. basit ve sade. ayrıca ertuğrul dizisiyle ünlenen "iyi" sembolü ile milliyetçilere de selam çakılmış gibi.

ama başa dönecek olursak "dağ fare doğurdu" bir kadroyla yola çıkmış partidir.
devamını gör...
kurucu başkanının partinin tanıtım konuşmasında '' artık yeni şeyler söylemek lazım '' dediği parti.

o zaman adını yeni parti koysaydın ablacım. yok yeni parti kullanılmış zaten dersen de en yeni parti koysaydın. bu nasıl bir vizyonsuzluktur yahu türkiye'yi yönetmeye talip olduğunu söyleyip kurduğun partiye iyi parti diye isim mi konur.
yarın ben de kuruyorum o zaman ismi de en iyi parti , buyur burdan yak.
devamını gör...
kesinlikle kayı boyu ambleminden esinlenilerek üretilmiş parti ismi.
partinin logosuna bakılınca bu çok rahat anlaşılıyor.

devamını gör...
başka bir kasaba vizyonerliği örneği. bu sefer ulusal tandanslı ortanın sağı, arada solsal atıklar da var sanırım...

ve bunlar gerçekten kendini nimetten sayıp muhalefet olarak ortaya çıkıyorlar. olm 90'lar biteli 17 yıl oldu o-n-y-e-d-i!

"ama akp sanki çok mu iyi?"

akp en azından "vizyonsuzluğunun" farkında ve bundan rahatsız, iyi kötü değiştirmeye çalışıyor adamlar kendi içindeki tezekten terazileri. boşuna demiyoruz " halen daha ak parti kötünün iyisidir" diye.

kimse yandaş candaş demesin abi. tekrar edelim: türkiye'de bir iktidar sorunu yoktur, türkiye'nin sorunu pespaye muhalefettir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar