iyiler hep kazanır

kendi oluşturdukları iyilerin,kendi kötülerini yenmelerinin konu edinildiği muazzam bir algı değiştirme aracıdır sinema. ve bu sektörün olmazsa olmazı iyilerin hep kazanması. nadiren kötülerin galip geldiğini görüyoruz sinemalarda. o da genellikle tarihi filmlerde oluyor.
devamını gör...
safsata.
dünya geçmişinden geleceğe kötülerin hüküm sürdüğü ama ütopik, anonim ve duygusal sömürge aracı olarak iyilerin gösterildiği bir yer. iyiler hep kazanamaz, çünkü iyiler kötülere tahammül edemeden göçüp gider.
devamını gör...
safsatadır. ne için iyi olacaksın ki. ahiret inancın yoksa boş iştir. o da sağlam olacak. yani yaptığın iyiliğin karşılığının bu dünyada alınmayabileceğini bileceksin ve iyiliğe kötülükle cevap verene ben de sana koyarım değil selam deyip geçebilecek olgunlukta olacaksın.

e bu seviye de çok yüksek.
devamını gör...
şimdi aşırı klişe muhabbetler dönecek ama burada iyiliği tanımlamak lazım. imam-ı rabbani "bir insan müslümansa iyi, değilse kötüdür" diyerek, bakunin ise "devletsiz yaşayabilen insan iyidir" şeklinde çember daraltmıştır. meseleyi materyalleştirirsek dünyada iyiler, marjinal grup olarak yaftalanan zavallı çoğunluktur. minimal bir azınlığın atladığı havuzdan sıçrayan suyla tuz kavuran aciz insanlardır. sendir, bendir.
t: gecikerek gelecek adaleti sembolize eden züğürt tesellisi niteliğinde boş beleş bir söz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar