izlanda milli futbol takımı

#spor  #özgürler 

izlanda'yı uluslararası alanda temsil eden milli futbol takımıdır.

henüz dünya kupası ve avrupa şampiyonasına katılma başarısı gösterememiştir. 2014 dünya kupası'na katılmayı kılpayı kaçırmıştı, en büyük başarısı da bu.

en farklı galibiyetini faroe adaları'nı karşı 9-0 ile alırken, en kötü mağlubiyeti ise danimarka'ya 14-2 yenildiği maçtır.
devamını gör...
euro 2016 avrupa futbol şampiyonası a grubunda oynadığı 6 maçta 5 galibiyet,1 mağlubiyet alarak 15 puanla lider olan takım. tarihlerinde daha ne avrupa ne de dünya kupası var ama böyle devam ederlerse ilk defa bir turnuvaya katılacaklar.

hayır yani türkiye'nin olduğu bir gurupta böyle bir performans göstermek... vallahi tüm izlandalıları bir araya toplayıp, onlardan bir kalıp sabun üretmek istiyorum.* bu nedir arkadaş ya! sen bugüne kadar hiç bir turnuvaya katılama gel şimdi türkiye'nin gurubunda zirveye oyna!

(bkz: kahrolsun içimizdeki izlandalılar)*
devamını gör...
2014 dünya kupasına katılmayı kılpayı kaçırmış bir takım. son 3-4 yıldır gayet iyi bir performans sergiliyor yani.

buna rağmen, çantada keklik görülmesi, başarısının sürpriz sayılması, gerisinde kalınmanın gurur meselesi yapılması, "izlanda'ya geçilmek" temalı kibirli ve saygısız cümleler kurulması futbol dünyasından bihaber olmakla, kendini dev aynasında görmekle bağlantılı herhalde. hele bunların içine nüfus işlerini filan karıştırmak tam komedik.
devamını gör...
gunumuz futbolunun aradıgı tum sartları barindirmasindan kaynaklı dogru kisilerle helvasını simdilerde afiyetle yiyen ulkenin milli takımı.. nedir o sartlar.. fizik gucu.. dayanıklılık.. disiplin ve efor.. ve bir sistem.. yıllardır dogru eli bekleyen ulkedir izlanda.. gunumuz sartlarının da dayatmasiyla ulke ışıl ışıl parlıyor su an.. onceden kazma dediginiz simdilerde sartlar geregi vay adamlar ne kosuyor be dediginiz kisiler bunlar işte.. ulke futbolunu nufusa endeksleyenler amerika, çin, hindistan'ı haritadan sildi sanirim..
devamını gör...
turnuvada desteklediğim takım. gruplardan hak ederek gelmişlerdi, euro 2016 da hak ederek üst tura yükseldiler. bu fizik güç ve kondisyonla ingilizleri bile elerler ama uefa bey buna müsaade eder mi bilinmez.
devamını gör...
ilk kez katıldıkları avrupa şampiyonasında çeyrek finale kalma başarısı göstermiş olan takım. gazla, primle vs. değil, hak ederek, mücadele ederek yaptılar bunu. ders almayan, ders veren adanalı izle izle!!!
devamını gör...
futbolundan, taraftarının tezahüratından keyif aldığım takım.

kendisini kaf dağının tepesinde sanmadan, her şeyi mümkün oldukça yerli yerinde yapan, canını dişine takarak oynuyorlar. taraftarları müthiş, tezahüratlarını evde ben de yapmaya başladım.

umarım torpilli fransa'yı yenip yarı finale çıkarlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar