minarelerden çav bella çalınması rezaletinden sonraki 2. büyük saçmalık. evet yükseliş trendine geçen chp zihniyeti kendi özünü sergiliyor her zaman ki gibi. sorulsa müslümanım elhamdülillah diyen adamların yaptığı saçma salak eylemdir. elin gayrimüslimi bile yapmıyor bu aptallıkta eylemleri.
devamını gör...
camilerin kapatılmasının ardından boş kalan cami hoparlörlerinden nasıl farklı sesler çıkarabiliriz denemesi yapıyor olsalar gerek. camiden ses yükselmesini özlemişler işte. senin benim gibi camiyi unuttu mu adamlar!*
devamını gör...
açık ve net söylüyorum. bu alenen islam ve müslümanlara açılmış bir savaştır. ve bu savaşı o ceza bu ceza değil, böyle giderse anca kan bitirir.
devamını gör...
provokasyon olduğu açık olayın ikinci etabı. 'chp zihniyeti'yle nasıl ilişkilendiriliyor onu da anlamış değilim. minarelerin merkezi sisteme bağlı olduğu ve merkezi sistemin de il müftülüklerinin ve diyanet'in yetki ve sorumluluğunda olduğunu bilmemekten kaynaklanan bir cehalet mi bu, yoksa bu provokasyona gönüllü elçilik mi yapılıyor?
devamını gör...
böyle saçmasalak hareketleri görünce ne sağcısı yaptı, ne solcusu yaptı diye düşünürüm. sadece ortalığı karıştırmak isteyen provakatörler gelir aklıma. sonucu belli bir şeyi hangi kesim niye yapsın ki. ortalığı karıştırmak isteyen düzenbaz işi bunlar.
devamını gör...
bu mevzuyu okuyunca aklıma üniversitedeyken ben hizbullaçıyım diye takılan ama aslında pavyon şarkıcısı olan adanalı bir arkadaşımın hikayesi geldi. bunların köyünde camiye birkaç kişi dışında giden kalmamış, müezzin de işi kaytaran bir tip. kendi kendisine bir çözüm bulmuş. evde kasete ezan okuyup, teybi namaz vakti çalıştırması için bir çocuğa vermiş. fakat ezan bitince oğlan stop düğmesine basmayı unutmuş. dolayısıyla kaset üstüne kaset dolduranlar bilir, ezan bitince esas kasete dolu olan ferdi tayfur şarkısı devreye girmiş. yani cami hoparlöründen susadım çeşmeye gelmez olaydım diye bir ses ünleyince bütün köy şok olmuş.

akape'nin ilk zamanları benim de iş icabı tüm gün internet başında olduğum günlerdi. ne idüğü belirsiz bir kaynaktan youtube, ogrish, dailymotion tarzı sitelere kuran'ı kerim yakma, mushaf üzerine işeme görüntüleri servis ediliyordu. bunu yapan kişiler mahlas olarak mukaddesata söven isimler kullanıyor ayrıca pis küfürlü yorumlar atıyorlardı. hatta bir keresinde çok rahatsız olup zaman gazetesi'ni konuya değinirler diye aramıştım. telefondaki eleman hayrette kalmıştı. belli ki birileri halkı galeyana getirmeye çalışıyordu. maalesef o gün bunu yapanlarla bugün bunu yapanların aynı karanlık güçler olduğuna emin değilim. eminim demedim, dikkat buyurun, emin değilim dedim. herhalde mesele anlaşılmıştır.
devamını gör...
iletişim başkanı nın bu basit bir provokasyonun çok ötesinde dediği bir olay. siz öyle bakmayın olaya sakın... aklı başında insanlar olarak yorumlayalım konuyu. milleti gözü önünde bir algı oluşturulmuş şehirde diyanetin merkezi il sistemine sızılarak yapılan bir iş var ortada. seçilen yer yapılan iş o kadar belli ki bir olay çıkarılmak istendiğine. siz siz olun sakin olun. devletin elinde bu insanları bulabilecek güç var ortaya çıkarıp halka mantıklı izahını yapıp insanların provoke olmasına engel olurlar diye düşünüyorum. devlet olmak bunu gerektirir aklı selim le hareket etmek.
kimsenin bu olayı bir siyaset malzemesi olarak kullanmasına izin vermeyin..
devamını gör...
zincirlerinden başka kaybedecek neleri var karanlıktan geldiler yine oraya dönecekler.
en çokta böyle nefret kustuktan sonra, yarın bir gün en hoşgörülü biziz edebiyatı yapıp olanları hemen unutan,
fazla iyi niyetleri insanlara kızıyorum...
eğer ellerine fırsat geçse inancı için yaşayan insanlara 1 dakika nefes aldırmayacaklar görün artık ve böyle bir şeyin size kabul ettirilmesine izin vermeyin, vermeyin artik böyle saçma sapan seylere pirim ki diğer insanlarda inandıkları için başlarına bir şey gelmesinden korkmasınlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar