izmir'de camide çav bella okunması

camilerde ezanı türkçe okutamıyoruz bari çav bella yı türkçe okutalım mantığı ile yapılmış olsa gerek müslümanlara yapılmış bir saldırıdır. chp izmir il başkanı da büyük bir keyif ile paylaşıp duruyor. bunların zihniyeti hala 30 ların 40 ların karanlık islam düşmanı zihniyeti. gram oynama yok.

dinin kutsalına yapılan bu saldırıda bu kişinin payı var mı derhal araştırılması gerek.

edit: merkezi ezan sistemine sızılarak yapıldığı söyleniyor. açık bir provokasyon.

buradan
devamını gör...
saygısız, onursuz ve haysiyetsizce yapılan eylemdir. aynı eylem kiliseden yapılsa laiklik elden gidiyor denir fakat aynı şey camiilerden olunca laiklik eheheheh.
bugün o camiilerden çav bella çalan,çaldıran zihniyet, güç eline geçince bırak hoparlörden müzik çalmayı camiileri yerinde bırakmaz bilesiniz. ama siz hala hebele hübele güzel olacak derdindesiniz...

ne diyelim,
katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini silkelediğim cinsine çeker.
devamını gör...
sosyal medyada bunu kutlayan, haz duyan, mizah malzemesi yapan insanlara hayretle bakıyorum. ergen de değiller, görsem saygı duyup, benden daha çok bildiği vardır diyeceğim yaşta insanlar. kaç yaşındasınız siz cidden arkadaşlar? neyi savunuyorsunuz? dinsiz ya da solcu olabilirsiniz bunlar bizi alakadar etmez, bu eylem sizin ideolojinize ne kadar katkıda bulunabilir ki bu size haz veriyor? çıkıp ilkelerinizi düzgünce savunup fikir savaşı, kalem savaşı vermek varken bu basitlik, bu bel altından vurmacılık neden?
devamını gör...
twitter'da hakkında çok anlamlı bir tweet atılan olay.

--! spoiler !--

sizinle kutuplaşmazsak adam değiliz.

--! spoiler !--

ulan siz nasıl olsa yine seçim zamanı tıpış tıpış gidip camilerde yasin okuyacaksınız, çarşaflılara rozet takacaksınız... duruş yoksunları için bunun bir önemi yok tabi... dini de kullanırsınız, teröriste de yardım ve yataklık edersiniz... yeter ki ufacık da olsa başa gelip tıpkı eskisi gibi milletin parasını cukkalama ümidi olsun. Allah fırsat vermesin ne diyelim.
devamını gör...
merkezi sisteme yapılsa da camilere bağlı olan bir şeye yapılmasının öncelikle saygısızlık olduğunun altını çizeyim.

yani varsa bir hata ya da bir tür "saldırı girişimi" gerçekleştiyse inançlı kişilerden özür dilenmeli.

bu kiliseler, havralar gibi diğer ibadethanelere de yapılsaydı onlar için geçerliydi.

yobaz laikçi kesimin veya bazı provokatörlerin bunu gündeme getirip inanç değerleriyle dalga geçmesinden çok aktroll hesapların veya muhafazakar hesapların adeta mal bulmuş mağribi gibi saldırıya geçip daha çok yazarak gündeme getirmeleri, ülke gündemini yine lanetli chp, kutsal akp boyutuna getirmesi de tam bir komedi.

bu çatışmacı zihniyetten affedersiniz de bir insan dışkısı bile olmaz.

akp zihniyetinden de onu besleyen chp zihniyetinden de kurtulmalı artık bu ülke.
devamını gör...
bir kez daha neden bu ülkenin bunlara emanet edilmemesi gerektiğini gördük. artık ancak böyle çakallıklarla camiilere saldırabilirler. bundan haz alanların açıkça islam düşmanı olduğu söylenebilir. Allah bunların şerrinden bizi korusun.
devamını gör...
böyle ortalığa pisliklerini, fitnelerini saçıyorlar; ondan sonra da ermeni tohumları, rum tohumları, gavur izmir denince de kuduruyorlar.
ermeni tohumları işte! kanı bozuk gavurdan başka ne beklenir?
devamını gör...
(#6848094) iki tarafı dışkılı değneği tutunca böyle oluyor işte, yemişiz eksileri.*

chp izmir il başkanı sosyal medyadan açıklama yapmış, yayan kişinin aktif görevi olmadığını ifade etmiş.

buradan

izmir'de 2013'teki ramazan ayında da yine merkezi ezan sisteminin telsiz frenkansına girilerek akşam ezanı 18 dakika erken okunmuş.

bugünkü olay da tıpkı 2013'teki gibi gerçekleşmiş.
izmir müftülüğü "merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir" şeklinde açıklama yapmış.

sistemin bir açığı var onu düzeltmesi lazım o halde müftülüğün.

işte yukarıdaki tanımımda belirttiğim gibi bir akp yobazı veya bir chp yobazının da işi olabilir.

akp yobazı chp'ye vurmak için de yapmış olabilir.
chp yobazı inanç değerlerini aşağılamak, akp'lileri çıldırtmak için de yapmış olabilir.
bilemezsin ki?

tam bir provokasyon işte.

iki tarafın yobazları da twitter'da birbirine girdi.

işte bu zihniyetlerden ülkenin arınması lazım artık.
devamını gör...
bu zihniyet cami yaksa yatığı eylemi savunacak tipler çıkar.
her geçen gün daha cüretle saldırmaya devam edeceklerdir.
umarım cezalarını cenab-ı Allah verir.
devamını gör...
70lerin 80lerin türkiyesi'ne dair belgesellerde geçen olayları görüp "insanlar bu provokasyona nasıl gelmiş" dedikten sonra şu olayı "gavur izmir" diye değerlendirmek mümkün olamıyor. bu bir grup ergenin zevzekliği de olabilir, ciddi bir provokasyon da olabilir. zaten provokasyonun provokasyon amacıyla yapılması gerekmez. ortalığı karıştırıp milleti birbirine düşürüyorsa ne amaçla yapılırsa yapılsın o provokasyondur artık. ilerleyen günlerde diyeti olarak atatürk'le ilgili bir karşı hamle gelirse o zaman emin olun ki bir şeyler var.

türkiye'nin çözmeyip sahura bıraktığı sorunları hala böyle ucuz denemelerin yapılmasına zemin hazırlıyor. en ufak bir kaşımada herkes kılıcını çekmeye hazır.
devamını gör...
İlgili olay ciddi manada camilere saygısızlık içermesinin yanında camiyi dini temsil eden bir yapı olarak görmekten ziyade kendi iğrenç siyasetlerinin karşı kutbu olarak lanse edilmesine de sebep oluyor aslında. ne kadar yanlış, karşı partiyi tutuyor olmak ülkemizde dine düşmanlıktan geçer algısını nasıl yıkacağız, bilemiyorum...
devamını gör...
açık ve net bir şekilde anayasa'nın bir değil birden fazla hükmüne saldırı niteliğinde olan provokasyondur. akıl işi değildir.
öte yandan dinsiz kesimi chp ile dindar kesimi akp ile bağdaştırmak da neyin nesi oluyor anlam yüklemek çok zor. kendinizi açıklarken biraz düşünün ben ne diyorum acaba diye.
devamını gör...
bunu akp üzerinden savunmaya kalkan embesiller var ekşi sözlükte. neymiş akp kutsallara saldırırken iyi miymiş!
tarihte bunlar kadar aptal bir zümre daha tanımadım. partisine oy veren secmenini açık açık islam düşmanlığı ile taltif ediyor beyin yoksunu bu zihniyet!

görünen o ki 100 yıl önce ne ise şimdi de o bu leş islam düşmanı laikperestler!

akp elbet bir gün silinecek siyaset sahnesinden. doğrusu ve yanlışları ile anacağız ölen siyasileri. affedecegiz ya da affetmeyecegiz, bize kalmış.

tek bildiğim ise, bu islam düşmanı leş chp zihniyetine bu ülkeyi bir daha asla teslim etmemek gerektiği!
devamını gör...
son zamanlarda gördüğüm en saçma hareketti galiba. bir de zamanında diğerleri de yaptı diyerek savunanları aklım almıyor. onları da kınadık. size eyvallah mı diyeceğiz?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar